Україна цьогоріч зібрала 26,6 млн тонн пшениці. Такий об’єм цілком забезпечить потреби внутрішнього ринку та експорт на рівні 16-17 млн тонн.
Незалежно від цього, ціни на хліб продовжують рости. Але вартість зерна тут не є визначаючим фактором, вважають експерти.
«Сьогодні ціна пшениці – приблизно 5000 грн за тонну. Півкілограмова хлібина коштує 11 грн, а значить вартість тонни складає 22 000 грн. Таким чином, пшениця займає менш як 25% в структурі вартості хліба», – розповів на веб-конференції в «РИА Новости» Микола Горбачов, президент Української зернової асоціації.
Тобто при зростанні цін на пшеницю на 10% хліб має подорожчати не більш як на 2,5%.
Не є визначним фактором і ріст цін на борошно. Сировина першого ґатунку у вересні 2016 року коштувала 5650 грн за тонну. У вересні 2016 року – 6200 грн, на 10% більше. Житнє борошно подорожчало на 2%.
«Орієнтовна частка борошна в вартості хліба становить 50%. Подорожчання борошна могло додати до ціни хліба 3-4%. Фактично за рік хліб подорожчав на 18-20%», – каже Олег Пендзин, виконавчий директор Економічного дискусійного клубу.
Як допускають експерти, визначальними факторами став ріст мінімальної заробітної плати, здорожчання енергоносіїв, а також скасування державного контролю за цінами на продукти харчування.
Регулювання цін на харчові продукти Кабінет міністрів відмінив 1 липня. Метою було знизити тиск на бізнес, усунути надмірне втручання держави в економічні процеси.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!