Світове споживання цукру в 2023/24 МР (жовтень-вересень) на 290 тис. т перевищить виробництво, оскільки Бразилія не зможе компенсувати втрати в Азії, яка постраждала від несприятливих погодних умов. StoneX публікує такі прогнози у Reuters.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Так, цього сезону світовий попит на цукор складе 192,2 млн т, тоді як виробництво оцінюється в 191,9 млн т, тому світ реалізує запаси цукру для задоволення попиту.
Фахівці прогнозують, що нове виробництво в Індії становитиме лише 30 млн т, що на 8,5% менше, ніж минулого року, тоді як у Таїланді очікується скорочення виробництва на 22% — до 8,9 млн т. Дві азійські країни, як правило, є найважливішими експортерами після Бразилії, але їм нічого буде продавати за кордон поточного сезону, оскільки сухіша, ніж зазвичай, погода зашкодила виробництву.
Уряд Індії навряд чи дозволить експорт цукру, пояснюють експерти.
У StoneX зазначили, що ситуація вже оцінена ринком: ціни на цукор-сирець на ICE коливаються поблизу найвищого рівня за останні 12 років.
Нагадаємо, відповідно до зони вільної торгівлі з ЄС можливо експортувати 20 тис. тонн цукру на рік. Квота закривалася повністю за 2–3 місяці. Інші обсяги вітчизняні цукровики відвантажували через Чорноморський та Одеський порти й постачали до Туреччини, Азербайджану, інших країн Азії й Африки. Наразі ж нашими покупцями цукру є тільки країни Євросоюзу.
У лютому аналітики прогнозували глобальний дефіцит цукру в 2023/24 МР на рівні в 1,01 млн т.
Раніше в USDA прогнозували, що в Україні у 2022/23 МР виробництво цукру становитиме 1,1 млн метричних тонн (ММТ), що на 23% менше проти попередньої оцінки.
Водночас національна асоціація цукровиків України “Укрцукор”, від свого імені та від імені виробників цукру та аграріїв, які вирощують цукровий буряк, звернулась до Міжнародної організації по цукру (ISO) з проханням припинити співпрацю з рф.
Виробники цукру в Україні цьогоріч мають дві проблеми — війна та ціна на енергоносії.
У новому сезоні в Україні не буде дефіциту цукру наступного року, однак ціна на нього може зрости на 10-12%.
Цього року в Україні має збільшитися кількість працюючих цукрових заводів порівняно з 2022-м.
Підприємства агрохолдингу “Астарта” розпочали посівну кампанію 2023 року. Першими стартували аграрії на Полтавщині, приступивши до посіву цукрового буряку.
3 квітня 2023 року ф’ючерси на білий цукор на біржі ICE зросли до найвищого рівня за минулі 10 років.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!