Новини    30 січня 2018 13:42

Прогноз: Обсяги виробництва сільгосппродукції у 2018 році залишаться на рівні минулого року


Валова продукція сільського господарства у 2018 році становитиме 248,2 млрд гривень (у постійних цінах 2010 року). Такий прогноз дав директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко.

За його даними, цей показник на 0,1% перевищить показники минулого року.

«Валова продукція рослинництва прогнозується майже на рівні минулорічних показників. Збільшення відбудиться на рівні 0,6% і може становити 179,8 млрд грн. Виробництво зернових і зернобобових культур прогнозується на рівні 61,7 млн т проти минулорічних 62,2 млн т, тобто на 0,8% менше», – повідомив він.

Науковці  прогнозують збільшення виробництва ріпаку, сої та соняшнику та продовольчих баштанних культур. А ось виробництво валової продукції тваринництва впаде на 1,1 % проти 2017 року – до 68,4 млрд грн.

«Обсяги виробництва м’яса, молока і вовни зменшаться в межах 1,3-3,1%. Виробництво яєць зросте на 2,6%, а м’яса птиці – на 2,5%. За розрахунками Інституту аграрної економіки, у 2018 році збережеться тенденція стабілізації сільгоспвиробництва», – додав Юрій Лупенко.

За словами старшого наукового співробітника відділу ціноутворення та аграрного ринку Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Світлани Пашко, також не зміниться у 2018 році структура споживання українцями м’яса. Як і в минулому році, частка м’яса птиці в раціоні становитимме 48%, що майже в 1,5 разу перевищуючи рівень раціональних норм.

«При цьому споживання яловичини та свинини може зменшуватися. Серед основних причин – існуючі тенденції скорочення поголів’я великої рогатої худоби, часті спалахи вірусу африканської чуми свиней, а також цінові тренди в Україні та низька купівельна спроможність населення», – наголосила Світлана Пашко.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...