Новини / Політика     13 серпня 2020 11:30

Володимир Зеленський підписав закон про сільгоспкооперацію

Документ урегульовує правовідносини щодо утворення, діяльності та припинення сільськогосподарських кооперативів з урахуванням міжнародних стандартів

Володимир Зеленський підписав Закон «Про сільськогосподарську кооперацію», який було ухвалено парламентом 21 липня 2020 року. Про це повідомила пресслужба офісу президента Укаїни.

Документ урегульовує правовідносини щодо утворення, діяльності та припинення сільськогосподарських кооперативів з урахуванням міжнародних стандартів і найкращих світових практик.

Змінами до Господарського та Цивільного кодексів України, законів України «Про фермерське господарство», «Про кооперацію» та «Про особисте селянське господарство» усуваються законодавчі колізії і врегульовується діяльність сільськогосподарських виробничих коопераивів, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та їхніх об’єднань.

«Прийняття даного закону є символом і вірним знаком того, що українське сільське господарство остаточно переходить на рейки ринкового розвитку і прощається з таким реліктом «радянської свідомості», як уявлення про те, що кооперативи не повинні заробляти прибуток для своїх членів; що прибуток це щось погане, а її розподіл між членами кооперативу суперечить суті кооперації і, нібито, перетворює кооператив в ТОВ або ЗАТ, що законодавець повинен за кооператорів вирішувати з ким їм можна, а з ким не можна об’єднуватися, ніж займатися і як управляти своїм кооперативом», – написав у Facebook заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов.

Читайте: Як управляти продуктивністю культур за умов дефіциту вологи 

За його словами закон надає наступні можливості:

  • кооперативи, що об’єднують юрособи, тобто легально працюючі аграрні підприємства, отримують право купувати продукцію у своїх членів, заробляти прибуток, формуючи і реалізуючи великі партії продукції або переробляючи і продаючи її від свого імені), розподіляти отриманий прибуток між своїми членами пропорційно кількості проданої кооперативу продукції;
  • членами таких прибуткових кооперативів зможуть бути і фізичні особи, якщо вони виробляють сільгосппродукцію;
  • термінологія кооперативного законодавства приведена у відповідність з національним і міжнародним стандартом бухгалтерського обліку і термінологією, яка використовується в розвиненому світі. Тепер бухгалтерам не потрібно пояснювати податківцям, що пай – це частка в статутному капіталі, пайова виплата – дивіденд, а кооперативні виплати – це теж дивіденд, тільки патронажний;
  • збори членів тепер можна буде проводити дистанційно. Це важливо, тому що в кооперативі може бути кілька сотень членів і зібрати їх в одному місці інколи неможливо.

«Можна і далі перераховувати позитивні і прогресивні новації законопроекту. Але все ж головне це те, що наші кооперативи, нарешті, зможуть працювати так само, як їхні закордонні колеги. Їм більше не потрібно використовувати різні давальницькі схеми або сотні агентських договорів, щоб обійти обмеження», – підсумував Михайло Соколов.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, чому при продажу агробізнесу потрібно залучати незалежного радника.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також