Новини / Політика     16 грудня 2019 11:20

Правильні речі треба підтримувати голосно – Маркарова про ринок землі

Міністр фінансів Оксана Маркарова вважає, що вільний ринок землі – один із чинників забезпечення росту економіки України на 5-7%. Але стурбована тим, що бізнес не проводить заходів на підтримку реформи.

Про роль земельної реформи у зростанні економіки України, а також про міфи щодо неї Оксана Маркарова розповіла в інтерв’ю НВ.

Очільниця Мінфіну підкреслила, що зростання економіки України на 5-7% можна очікувати лише від економічних рішень. Першим вона назвала підвищення продуктивності в агробізнесі за рахунок відкриття ринку землі.

«Порівняйте продуктивність АПК у нас і там, де є повноцінна власність на землю. Тобто одна складова такого зростання — відкриття ринку землі, яке ми нарешті зрушили з мертвої точки», – зазначила Оксана Маркарова.

Посилаючись на розрахунки Міністерства економіки і Світового банку, вона каже, що земельна реформа може забезпечити зростання ВВП країни на 1-2% (в залежності від сценаріїв).

Як заявила Маркарова, під час проведення земельної реформи треба слідкувати, щоб уся українська земля не опинилася у 5−6 компаній. Разом з тим, Маркарова зазначає, що її «щиро дивують міфи про те, що приїдуть іноземці і скуплять всю нашу землю».

Читайте: Банкрутство агрохолдингів, рейдерські війни та іноземний капітал: яким буде ринок землі до 2025 року

У інтерв’ю кореспондент НВ підняв тему про опасіння бізнесу, що іноземцям не дозволять купувати землю. На це Маркарова зазначила: бізнес не виходить на демонстрації на підтримку законопроєкту про ринок землі, і дуже хотілося, щоб він подав голос.

«У нас, на жаль, всюди ситуація, як в тому анекдоті про хлопчика і котлету, коли хлопчик мовчав 5 років і всі думали, що він німий, а потім він сказав, що котлета пересмажена, а до цього все було добре, то про що говорити…

Правильні речі треба підтримувати голосно. І земельну реформу також, тому що ми живемо в ситуації, коли є 7 мільйонів власників землі, яким не дозволяли нічого робити з тим, що їм належить» – зазначила Оксана Маркарова.

Вона підкреслила, що при проведенні земельної реформи людям треба пояснювати, скільки коштує земля, щоб вони могли продати її за справедливою ціною.

Очільниця Мінфіну підкреслила, що в Держбюджеті на 2020 рік закладені кошти на здешевлення кредитів для купівлі землі фермерами. Також планується створити фонд часткового гарантування.

Як повідомляв Landlord раніше, Тарас Висоцький, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, анонсував дешеві кредити для аграріїв під 3%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також