Новини    28 січня 2023 12:22

Портові термінали “Кернел” скоротили перевалку сільгосппродукції більш ніж удвічі за півріччя


Агропромислова компанія “Кернел” за результатами першого півріччя 2023 фінансового року (ФР, липень 2022 — червень 2023) зменшила перевалку вантажів на експорт через свої портові термінали порівняно з аналогічним періодом 2022 ФР в 2,1 раза — до 2,438 млн тонн.

Про це ідеться у звіті компанії на Варшавській фондовій біржі.

Потік суден до українських глибоководних портів Чорного моря був суттєво знижений через загальну повільну перевірку суден, які створюють черги в зерновому коридорі, і невизначеність щодо продовження “зернової угоди” в листопаді 2022 року та пов’язані з цим труднощі з плануванням вантажу. Зараз Група стикається з подібною проблемою, пов’язаною з невизначеністю, спричиненою припиненням “зернової угоди” в березні 2023 року, що змушує контрагентів Групи неохоче активно укладати нові експортні контракти”, — зазначається у звіті.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Експорт зернових у першому півріччі 2023 ФР скоротився в 2,6 раза — до 2,254 млн тонн. Причиною цього є труднощі з логістикою у Чорному морі. Альтернативними шляхами: залізницею, річкою та автотранспортом експортувалися незначні обсяги зерна.

Продажі олії (в тому числі наливної та бутильованої) за півріччя зменшилися на 14%, до 546,8 тис. тонн, переробка олійних культур — на 24%, до 1,114 млн тонн.

Нагадаємо, у грудні 2022 року “Кернел” придбав термінал із перевантаження олії у порту “Південний”. Також він володіє зерновими терміналами “Трансбалктермінал” та “Трансгрейнтермінал” у морському порту “Чорноморськ”.

Довідка: “Кернел” до війни посідав перше місце у світі з виробництва соняшникової олії (приблизно 7% світового виробництва) і її експорту (приблизно 12%), а також був найбільшим виробником і продавцем бутильованої соняшникової олії в Україні. Крім того, компанія займалася вирощуванням іншої агропродукції та її реалізацією.

Найбільшим співвласником “Кернела” через Namsen Ltd. є український бізнесмен Андрій Веревський із часткою 39,3%.

У 2022 фінансовому році (липень-2021 – червень-2022) холдинг отримав $41 млн чистого збитку проти $506 млн чистого прибутку в попередньому ФР, його виручка скоротилася на 5% – до $5,332 млрд, а показник EBITDA скоротився в 3,7 раза – до $220 млн.

Нагадаємо, “Кернел”, одна з найбільших українських агропромислових груп, у рамках ранньої підготовки до майбутнього агросезону розпочала прямі закупівлі азотного добрива Anvistar у польського виробника Anwil S.A. групи PKN Orlen.

Рада директорів агропромислової групи “Кернел” заснувала новий комітет зі сталого розвитку (Sustainability committee), що відповідатиме за визначення пріоритетів та реалізацію стратегічної діяльності холдингу в сфері кліматичних ризиків та можливостей, захисту довкілля, розвитку соціального та людського капіталу.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...