Новини / Аналітика     01 грудня 2022 18:14

Попит на імпорт кукурудзи в Азії навряд чи різко підвищиться наступного року – USGC

Експортні ціни на кукурудзу зі США наразі неконкурентоспроможні в порівнянні з її конкурентами — Бразилією та Аргентиною

Попит на імпорт кукурудзи з Азії, особливо з Південно-Східної Азії, ймовірно, залишиться майже незмінним у 2023 році, оскільки зміцнення долара США та занепокоєння щодо темпів економічного зростання обмежать купівельну спроможність споживачів, сказав віце-президент Ради США по зерну Кері Сіфферат.

“Я не думаю, що ми матимемо значне зростання попиту, але, сподіваюся, збережемо поточний попит”, — зазначив Сіфферат в інтерв’ю S&P Global Commodity Insights.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зміцнення курсу долара США, особливо стосовно деяких ключових азійських валют, і проблеми з логістикою в США підвищили вартість імпорту для Південно-Східної Азії, Японії, Південної Кореї та Китаю, на які припадає основна частина світового надходження кукурудзи.

Експортні ціни на кукурудзу зі США наразі неконкурентоспроможні в порівнянні з її конкурентами — Бразилією та Аргентиною.

Попит на фуражне зерно з боку Єгипту, ключового покупця в Північній Африці, також постраждав через ослаблення його валюти до долара.

Як наслідок, єгипетська птахівницька галузь шукає постачання невеликих суден з України після продовження періоду зернового коридору, а не купує 60 тис. тонн кукурудзи зі США чи Південної Америки, сказав він.

За даними Міністерства сільського господарства США, Єгипет імпортував 9,6 млн тонн кукурудзи в 2021–22 роках (жовтень–вересень).

Якщо рецесія почнеться в США та інших частинах світу, це також може спричинити тиск на ціни на сировинні товари, попередив Сіфферат.

Нагадаємо, імовірність того, що частина врожаю кукурудзи в Україні залишиться на зиму в полях, зростає. Рясні осінні дощі уповільнили збирання та збільшили вологість кукурудзи до 28-32%, що на тлі високої вартості сушіння та низької ціни на кукурудзу робить збирання недоцільним. Сніг, який випав всередині листопада, взагалі зупинив польові роботи, і подібна погода триватиме щонайменше ще два тижні, повідомляють аналітики Grain Trade.

Минулого тижня основні світові гравці ринку кукурудзи суттєво зменшили імпорт через високі ціни. Відчувалося насичення ринків за всіма напрямками.

Збір пізнього урожаю в Україні та Європі триває, тож прогнозовано на ринок вийшли великі обсяги кукурудзи та соняшнику. В Україні відзначають сповільнення портової логістики Одеси, Південного та Чорноморська, що створює шалені черги перед портами автомобільного та залізничного транспорту.

Водночас з початку вересня в Україні спостерігається поступове зростання закупівельних цін на соєві боби. Більшість переробників в порівнянні з показниками на кінець серпня підвищили закупівельні ціни на ГМ соєві боби на 1000-1500 грн/т і станом на 5 жовтня фіксували їх переважно в діапазоні 12000-14500 грн/т СРТ.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також