Новини / Фінанси     25 травня 2023 15:15

Полуниця на українських ринках за тиждень здешевшала удвічі


В Україні ціни на суницю садову (полуницю) впали до 50-85 грн/кг (1,37-2,32 дол./кг), що в середньому у 1,5 раза дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Про це повідомляє EastFruit.

Зазначається, що продаж української полуниці почався ще на початку травня, але це була виключно теплична ягода. Цього тижня виробники західних областей України розпочали масову реалізацію полуниці з відкритого ґрунту.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У нинішньому році сезон реалізації полуниці з відкритого ґрунту дещо затримався через тривалу і холодну весну. Так, в аналогічний період торік уже практично всі регіони України розпочали реалізацію цієї ягоди.

За даними EastFruit, станом на 23 травня полуниця в Україні коштує у середньому на 25% дорожче, ніж наприкінці травня минулого року. Таку цінову різницю ключові гравці ринку пов’язують із більш пізнім стартом початку сезону реалізації ягоди відкритого ґрунту.

Як повідомлялося, на початку сезону 2023 року рання полуниця в Україні коштувала 190 грн за кілограм (більш як 5,2 дол./кг).

Нагадаємо, ще торік стало відомо, що суниця садова зазнала чи не найбільших втрат через війну серед ягідних культур. Через це у найближчий рік-два в Україні може спостерігатися дефіцит ягоди, що своєю чергою має призвести до росту ціни на неї.

СФГ “Круїз”, що на Одещині, планує у серпні 2023 досадити 15 га полуниці. Плантація забезпечить 300-400 додаткових робочих місць впродовж двох місяців.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також