Новини / Політика     19 січня 2023 12:12

Польські фермери вийшли на протести проти експорту українського зерна (відео)


Польські фермери з групи AgroUnia  поновили протести, серед іншого, вони виступають проти експорту українського зерна до Польщі, заявляючи, що це обвалює ціни на їхню продукцію.

Про це повідомляє RMF24.

Найбільший протест почався 17 січня у Хелмі, він має тривати до 19 січня. До міста пригнали близько півтисячі тракторів. Частина фермерів на ніч поверталися додому, а вранці повернулися. На час протесту рух вантажівок трасою 12 від Хелма до КПП Дорогуськ зупинили.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Ми не заперечуємо проти того, щоб українське зерно везли через Польщу. Але міністр Ковальчик у травні і влітку казав, що це зерно не буде розвантажуватися тут, що Польща буде лише транзитною країною. А виявляється, що 80% продається у нас… Ми бачимо велике спадання цін на зерно, і польським фермерам немає як вигідно продати своє”, – цитує лідера об’єднання Міхала Колодзейчана профільний портал TopAgrar.

Увечері 18 січня аграрії зустрілися з міністром сільського господарства Генриком Ковальчиком. Про результати цієї зустрічі поки що невідомо.

Нагадаємо, експорт українського зерна до Польщі різко скоротився, а багато його партій відкликали. Тому Польща запровадила перевірки якості українського зерна.

За словами міністра сільського господарства Польщі Генрика Ковальчика, в інших країнах, таких як Словаччина, Угорщина, Румунія та Болгарія, також є схожа проблема з надмірним імпортом зерна з України та падінням цін на зерно. А вони на біржі MATIF зараз низькі.

 

Міністр також повідомив, що в середині січня починає переговори з міністрами сільського господарства країн ЄС для вироблення нових рішень у сфері експорту сільськогосподарської та харчової продукції з України.

Ціни на продукти у Польщі 2023 року знову зростуть. Пік прогнозують перед Великоднем. Левова частка подорожчання спричинена цінами на українське зерно під час війни. Буханець хліба може коштувати 8-10 злотих (67- 84 грн), булочки – 5 злотих (42 грн).

У супермаркетах Польщі з’являться “українські полиці”. Українські виробники можуть запропонувати європейським ритейлерам м’ясні продукти тривалого зберігання, снеки, горіхи, мед, кондитерські вироби, рибну продукцію, консерви та безалкогольні напої.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також