Новини / Трейдинг     13 грудня 2022 09:01

Побили рекорд: у листопаді “Шляхами солідарності” вивезли понад 3,3 мільйона тонн продовольства


За минулий місяць Україна побила рекорд щодо обсягів відвантаження сільськогосподарської продукції “Шляхами солідарності” через кордони з Європою, досягши позначки в 3,3 млн тонн.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики України.

“Загалом за 9 місяців війни наземними шляхами вже вивезено 19 млн тонн. Тому подальша реалізація ініціативи “Шляхи солідарності” є життєво важливою для нашого експорту як альтернатива морським портам”, – переконаний заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич.

Він підкреслив, що з початку війни було дуже важливо нарощувати пропускну можливість експорту саме наземним шляхом. Стосовно ж у цілому експортних прогнозів на наступний рік, то вони, за словами заступника Міністра, безпосередньо залежать від роботи “зернової ініціативи”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Нагадаємо, у межах ініціативи “Шляхи солідарності”, оголошеної Європейським Союзом у травні 2022 року для вивезення українського зерна, буде залучено один мільярд доларів від держав ЄС і міжнародних партнерів.

Наприкінці березня Україна почала експорт зерна до Європи залізницею, оскільки морські порти залишаються заблокованими через вторгнення Росії. Потягами з України до Європи можна експортувати до 600 тис. тонн зерна на місяць.

Україна закликала ЄС підтримати плани переробити екстрені шляхи експорту зерна на постійні. Для цього потрібно інвестувати мінімум у п’ять терміналів на кордоні, та в олієпровод, яким в ЄС буде йти соняшникова олія.

Президент Володимир Зеленський закликав інвестувати в український експорт. Інвестування в український експорт може стати надприбутковим, запевнив він.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також