Новини / Логістика / Політика     27 вересня 2022 11:59

Україна просить Європу зробити “аварійні” маршрути експорту зерна постійними


Україна закликала ЄС підтримати плани переробити екстрені шляхи експорту зерна на постійні. Для цього потрібно інвестувати мінімум у п’ять терміналів на кордоні, та в олієпровод, яким в ЄС буде йти соняшникова олія.

Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters 27 вересня.

Читайте також: В Миколаївській області продається елеваторний комплекс об’ємом зберігання 84 700 м 3

Так, міністр сільського господарства України Микола Сольський заявив Європейській комісії та колегам з Європи, що Україні потрібна допомога у зменшенні залежності від чорноморського експорту, який блокує Росія. Серед іншого, Україна також потребує допомоги, щоб збільшити свій парк вантажівок до 16 000 одиниць.

Кожен з п’яти прикордонних терміналів, які треба побудувати, коштує 25-30 млн доларів США. Щодо вартості олієпроводу, це буде залежати від його маршруту.

“Україні необхідні маршрути через дружні демократичні країни для підтримки бізнесу”, – запевнив міністр.

Своєю чергою, комісар із сільського господарства Януш Войцеховський пообіцяв, що попросить виконавчу владу ЄС дати оцінку способам фінансування українських ініціатив.

Читайте також: Як обрати мінітрактор для сільськогосподарської діяльності

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський закликав інвестувати в український експорт. Інвестування в український експорт може стати надприбутковим, запевнив він.

Загалом, зараз Україна перебудовує модель своєї економіки із сировинної на продовольчу. В умовах війни така перебудова необхідна.

АНТОН КОРЖ

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також