Новини / Політика     12 листопада 2022 14:10

Євросоюз залучить мільярд доларів на вивіз зерна з України “шляхами солідарності”


У межах ініціативи “Шляхи солідарності”, оголошеної Європейським Союзом у травні 2022 року для вивезення українського зерна, буде залучено один мільярд доларів від держав ЄС і міжнародних партнерів.

Таку інформацію оприлюднила Європейська комісія.

Виконавчий орган ЄС зауважує, що “шляхи солідарності”, завдяки яким уже було експортовано понад 15 мільйонів тонн українських сільськогосподарських товарів, “досягають межі своєї пропускної спроможності” на тлі високих логістичних витрат.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Для підтримки та подальшого збільшення пропускної спроможності “шляхів солідарності” ми мобілізуємо значні інвестиції через різні чинні програми ЄС та національні програми”, – наголосила Єврокомісія.

Зокрема сама Європейська комісія терміново виділить 250 мільйонів євро грантів для розбудови “шляхів солідарності”, а в середньостроковій перспективі – ще 50 мільйонів євро на розширення їхньої пропускної спроможності через Фонд “Об’єднуючи Європу”.

Крім того, до кінця 2023 року Європейський інвестиційний банк планує інвестувати до 300 мільйонів євро в проєкти, які відповідають цілям “Шляхів солідарності”. Таку ж суму вкладе протягом 2022-2023 років Європейський банк реконструкції та розвитку.

Ще до 100 мільйонів доларів у 2023 році надасть група Світового банку для ремонту й відновлення залізничної та автомобільної інфраструктури, пошкодженої воєнними діями.

“Ми також закликаємо наших міжнародних партнерів надати подальшу фінансову підтримку цим заходам, які мають важливе значення для України, Республіки Молдова та глобальної продовольчої безпеки”, – закликали в Єврокомісії.

Нагадаємо, наприкінці березня Україна почала експорт зерна до Європи залізницею, оскільки морські порти залишаються заблокованими через вторгнення Росії. Потягами з України до Європи можна експортувати до 600 тис. тонн зерна на місяць.

Україна закликала ЄС підтримати плани переробити екстрені шляхи експорту зерна на постійні. Для цього потрібно інвестувати мінімум у п’ять терміналів на кордоні, та в олієпровод, яким в ЄС буде йти соняшникова олія.

Президент Володимир Зеленський закликав інвестувати в український експорт. Інвестування в український експорт може стати надприбутковим, запевнив він.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також