Новини / Трейдинг     11 лютого 2022 13:45

Під тиском звіту USDA вартість української пшениці та кукурудзи продовжує зростати

Великі запаси зернових в Україні можуть тиснути на ціни

За два дні вартість попиту на українську продовольчу пшеницю 2 та 3 класу CPT глибоководні порти у доларовому еквіваленті збільшилась на $3. Станом на 10 лютого ціни становили $291 та $289 за тонну відповідно. Про це повідомляє видання Latifundist.

У щомісячному WASDE від USDA зменшено оцінку кінцевих світових залишків пшениці на 1,7 млн тонн та оцінку світового виробництва на 2 млн тонн через Сирію на Ірак.

Водночас значних змін оцінок у основних експортерів не відбулось. Strategie Grains знизило оцінку європейського експорту пшениці на 0,8 млн тонн у місяць — до 30,4 млн тонн. Окрім цього, FranceAgriMer скоротив свою оцінку посівів озимої пшениці під врожай 2022 року.

Натомість зазначається, що великі запаси зернових в Україні можуть тиснути на ціни. WASDE знизив прогноз експорту української пшениці на 0,2 млн тонн у місяць — до 24 млн тонн.

Також збої у завантаженні в українських портах через несприятливі погодні умови сповільнили експорт зерна продовж останнього тижня, зауважують аналітики.

Згідно з прогнозами, торговельна активність на українському ринку CPT залишається низькою, що обмежуватиме потенціал збільшення цін на пшеницю.

Окрім цього, експерти наголошують, що станом на 10 лютого, ціни попиту на кукурудзу СРТ-глибоководні порти у доларову еквіваленті збільшились на $4 за т проти 8 лютого — до $276 за тонну. Зауважується, що світові ринки підтримують українські ціни на кукурудзу. На біржі СВОТ кукурудза показує зростання на фоні підвищеного занепокоєння через посуху в Аргентині та Бразилії.

У лютневому WASDE лише у Бразилії знижено виробництво на 1 млн тонн – до 115 млн. Conab прогнозує виробництво на рівні 112,3 млн тонн.

Водночас зазначається, що великий об’єм пропозицій української кукурудзи може тиснути на ціни на базисі CPT.

9 лютого Міністерство сільського господарства США (USDA) випустило новий звіт, в якому експерти прогнозують зниження світового виробництва кукурудзи до 1,205 млрд тонн. Також передбачається зниження світового виробництва пшениці у 2021/22 МР на 2 млн тонн до 776,4 млн тонн.

Нагадаємо, попит на кукурудзу з боку турецьких покупців активізувався за появою конкурентоспроможних пропозицій з Росії.

Повідомлялось, що котирування пшениці та кукурудзи на світових біржах зросли.

Також Landlord повідомляв, що російська пшениця обвалилися в ціні через українське зерно.

Окрім цього, стало відомо, що станом на 24 листопада ціни попиту на пшеницю 2 та 3 класу досягли 9700-10200 та 9650-10150 грн/т СРТ-порт у глибоководних портах.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також