Новини / Рослинництво     20 січня 2022 09:45

Українська кукурудза просідає в ціні на турецькому ринку через російську зернову — аналітики

Попит на кукурудзу з боку турецьких покупців активізувався за появою конкурентоспроможних пропозицій з Росії

Вартість пропозицій української пшениці з протеїном 11,5% FOB Бердянськ з постачанням у січні-лютому знизилася на $1 за т проти п’ятниці і склала близько $300 за т на тлі великої кількості пропозицій та обмеженого попиту. Про це заявили аналітики Atria Brokers, повідомляє канал Refinitiv Agriculture в Telegram.

Аналітики стверджують, що станом на 18 січня 2022 року попит на кукурудзу з боку турецьких покупців активізувався за появою конкурентоспроможних пропозицій з Росії.

«Якщо на початку тижня пропозиції кластерних партій російської кукурудзи CIF Мармара СПОТ озвучувалося на рівні $289 за т, то у вівторок 18 січня на ринку були пропозиції $285. Можливо, така тенденція пов’язана зі зниженням мита на експорт кукурудзи з Росії в період 19-25 січня з $67,7 за т до $46,1 за т, а також із більш привабливими фрахтовими ставками… Ціна української кукурудзи, своєю чергою, поки що знаходяться в основному вище за молдавську», — прокоментували експерти.

За словами аналітиків Atria Brokers, продавці молдавської кукурудзи перебувають на порядок вище за зазначені пропозиції, а також все ще не поспішають здійснювати угоди у зазначеному напрямку через зміну вимог до оформлення фітосанітарних сертифікатів.

Зазначається, що турецький ТМО купив у рамках тендеру 18 січня 335 тис. т пшениці. Для порівняння, ціна закупівлі пшениці з протеїном 12,5% CIF Tekirdag виявилася на $16 нижчою у порівнянні з підсумками тендеру 21 грудня. При цьому, якщо порівнювати ціну на українську пшеницю з протеїном 12,5% FOB Миколаїв, то на 18 січня вона склала близько $325 за т з постачанням у січні-лютому, що приблизно на $7 нижче за пропозиції від 17 грудня.

Довідка. Китай зумів накопичити більша частина світових запасів кукурудзи та інших зернових. Це призвело до різкого зростання цін на планеті і голоду в ряді країн. Згідно з даними Міністерства сільського господарства США, очікується, що в першій половині 2022 року Китай зосередить 69% світових запасів кукурудзи, 60% рису і 51% пшениці.

Раніше Landlord повідомляв, що Китай може обігнати Україну на ринку волоського горіха в Туреччині.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також