Новини / Трейдинг     11 лютого 2022 07:12

Російська пшениця обвалилися в ціні через українське зерно

Пропозиції російської пшениці з протеїном 13,5% впали за звітний тиждень на $5-10

Експортні ціни на російську пшеницю в малих портах впали до 4-місячного мінімуму через слабкий попит та сильну конкуренцію з українським зерном. Про це інформує Refinitiv.

Також зниженню ціни сприяв слабкий попит турецьких покупців.

Пропозиції російської пшениці з протеїном 13,5% впали за звітний тиждень на $5-10 до 330-335 $/т CIF Мармара, але українські пропозиції залишилися вигіднішими за російські.

Підписуйтеся на LANDLORD у Telegram: тільки найголовніші новини

Зазначається, що високі запаси і відсутність експортних обмежень дають можливість українським експортерам швидко реагувати на ринкову ситуацію і знижувати ціни.

“На даний момент запаси пшениці в Україні рекордні, ще можна експортувати близько 8 млн т, і це тисне на ціни”, — сказав один український трейдер.

Деякі експортери української пшениці розпродавали зерно за умов напруженої ситуації у відносинах України та РФ.

Підписуйтеся на LANDLORD у Facebook: тільки найголовніші новини

Довідка. Україна збільшила об’єми експорту зернових у 2021/22 МР на 31,6%, або на 9,3 млн т. Станом на 2 лютого 2022 року експортовано понад 38,6 млн т зерна.

Раніше Landlord повідомляв, що країни Близького Сходу наростили закупівлі української пшениці. Найбільший приріст поставок пшениці в даному регіоні припадає на Туреччину, Саудівську Аравію та Ізраїль.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також