Новини / Технології     14 лютого 2023 11:08

Першу у світі платформу штучного інтелекту для сімейних фермерських господарств запустили у ПАР


Платформа Hi Saai на базі WhatsApp використовує мільярди точок даних в інтернеті для розробки складної структури, в межах якої повна відповідь на низку запитань, пов’язаних із фермою, дається протягом кількох хвилин.

Про це повідомляє Freshplaza.

“Щоб вижити в умовах, коли великі корпоративні групи та багатонаціональні компанії все частіше беруть на себе первинне виробництво, дрібним та середнім фермерам потрібна допомога передових цифрових технологій. У майбутньому ферми будуть керуватися за допомогою даних, роботів, дронів та супутників, технології блокчейн та особливо штучного інтелекту (ІІ). Місія Saai як мережі сімейних фермерських господарств полягає в тому, щоб зробити цю технологію доступною для кожної фермерської сім’ї”, — зазначає голова виконавчої ради Saai д-р Тео де Джагер.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зазначається, що Hi Saai навчається на власному досвіді та дослідженнях та вдосконалюється. Він все ще перебуває на стадії розробки, і все більша група фермерів залучається до платформи для усунення недоліків. Протягом кількох тижнів безкоштовний інструмент підтримки управління Hi Saai буде доступний кожному фермеру в Південній Африці, перш ніж буде запущений в інших країнах світу. Наразі Saai вже веде переговори із сільськогосподарськими союзами по всьому світу, щоб зробити платформу максимально доступною.

“Найвіддаленіші, найменші та найбідніші фермери можуть отримати найкращу доступну пораду від Hi Saai, якщо вони мають підключення до інтернету”, — відзначають розробники.

Нагадаємо, венчурні інвестиції в аграрні та харчові технологічні стартапи упродовж 2022 року різко скоротилися. На це повпливало зростання відсоткових ставок, капітальних витрат та виникнення питань щодо бізнес-моделей окремих проєктів галузі.

Компанія Precision Planting представила новий мобільний застосунок Panorama для польових даних. Презентація новинки відбулася під час 30-ї щорічної зимової конференції компанії.

Український додаток “Пасіка у смартфоні” вийшов на міжнародні ринки. Українська “Пасіка у смартфоні” успішно використовується у Польщі та Канаді.

Вінницьке підприємство учасник агрокластера “АгроВін” розробило технологію дистанційного пошуку мін на полях за допомогою сільськогосподарської техніки.

У Рівненській обласні  у Гощі розвивають високотехнологічну птахоферму, де розміщені інкубатори, яких у світі — одиниці.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також