Новини / Техніка / Технології     24 січня 2023 14:06

Вінницьке підприємство розробило технологію дистанційного пошуку мін на полях


Вінницьке підприємство учасник агрокластера “АгроВін” розробило технологію дистанційного пошуку мін на полях. Шукатимуть їх за допомогою сільськогосподарської техніки.

Про це повідомили у Вінницькій ОДА.

“На трактор кріпляться металодетектори, один — спереду, два — позаду. Ширина захвату — 6 м. Трактор рухається полем в автоматичному режимі зі швидкістю 3 км на годину. Металодетектор, що попереду, фіксує інформацію та передає її на диспетчерський центр в режимі онлайн. Якщо небезпечний предмет виявлений на шляху трактора, машина автоматично зупиниться і буде чекати подальших вказівок від оператора”, — розповів засновник компанії “ФРЕНДТ” Віталій Шуберанський.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За його словами, ця технологія актуальна для регіонів України, де відбувалися бойові дії. Зокрема — Київської, Чернігівської, Сумської областей.

“Згодом технологія стане актуальною для 30% від окупованої території України. Крім цього, за допомогою нашого спільного з ВНТУ навчального центру плануємо проводити навчання новим технологіям для людей, які втратили роботу, давати їм нову кваліфікацію. Спеціалізована техніка коштує мільйони доларів, а ми можемо брати господарську техніку, що не використовується у виробництві, і завдяки цьому розробка має низьку собівартість”, — пояснив Шуберанський.

Технологія передбачає використання безпілотних пристроїв, які забезпечують пошук вибухонебезпечних предметів і їх маркування на полях. Це спростить роботу вибухотехнічних служб, які займаються розмінуванням деокупованих територій.

Нагадаємо, мільйони гектарів земель в Україні не будуть засіяні цією весною через забрудненість вибухонебезпечними предметами. Аграріям в зоні бойових дій та на деокупованих територіях не вистачає на це грошей. Сьогодні розмінувати один гектар землі коштує близько 40-50 тисяч гривень, а це ринкова вартість земель с/г призначення.

Через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.

Деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.

Чехія має намір долучитися до операцій з розмінування українських сільськогосподарських земель.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) планує допомогти сільським господарствам “сірих” зон у знищенні вибухових об’єктів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також