Новини / Технології     13 листопада 2018 10:26

Передові зміни: українські аграрії на порозі технологічної революції


В ексклюзивному інтерв’ю для редакції «LANDLORD» директор «Маскіо-Гаспардо Україна» Дмитро Давиденко розповів, як збирається за допомогою новітніх технологій допомогти вітчизняним аграріям вийти на якісно новий рівень.

Мультинаціональна група «Maschio Gaspardo» — одна з визнаних лідерів із виробництва сільськогосподарської техніки та обладнання. На ринку компанія представлена ​​брендами Maschio та Gaspardo, під якими випускається широка лінійка техніки для обробки ґрунту, посіву тощо. У світі група об’єднує сім виробничих центрів і 12 комерційних філій, випускаючи щорічно понад 70 000 машин. Географія продажів охоплює вже понад 100 країн.

Так, директор «Maschio Gaspardo» Дмитро Давиденко розповів, що наразі в Україні існує певний спад на попит агротехніки. Однак навіть у такій ситуації умови для покращення ситуації існують. Насамперед – це новітні технології, за допомогою яких обробка та посів культур стають набагато якіснішими та зручнішими.

«Зараз ми презентували висівну секцію для швидкісного посіву «Chrono». Вона розрахована на всі типи господарств, які зацікавлені у впровадженні високотехнологічного швидкісного посіву просапних культур.

В Україні ми продаємо сівалки шириною від 4 м до 17 м, і «Chrono» може бути встановлена на всі моделі — залежно від ширини сівалки варіюється лише кількість секцій.

Вже навесні 2019 року компанія планує привезти до України перші сівалки, укомплектовані «Chrono». Кілька з них, у рамках наших партнерських програм, підуть у повноцінний виробничий цикл і будуть використовуватися господарствами для весняної сівби. Ще декілька сівалок поїдуть у демотур всіма регіонами. Таким чином ознайомча програма буде ілюструватися реальними результатами, досягнутими у господарствах, куди сівалки потраплять для тестування».

Читайте: Уперше за три роки Україна відновила поставки висівок у Саудівську Аравію

Крім того, Дмитро Давиденко впевнений, що інновації агротехніки припадуть до душі українським фермерам, які завжди націлені на збільшені обсягів вирощування посівних. А новітні технологічні засоби мають їм у цьому допомогти: «Навіть п’ять років тому ринок був зовсім іншим. Але злам відбувся, за моїми відчуттями, приблизно три роки тому. Ми побачили попит на компактну транспортну ширину, на центральний бункер для насіння і добрив, від техніки почали вимагати мобільності, високої віддачі, максимальної автономності, є попит на посекційне і пофорсуночне відключення в обприскувачів, автоматичне відключення рядів у сівалок. Кон’юнктура ринку змінилася у сприйнятті самих споживачів техніки, які висувають принципово інші вимоги, інші очікування. Наша справа — відповісти на цей запит, і нам є чим».

Утім, на наступний рік директор компанії «Maschio Gaspardo» дає обережні прогнози щодо реалізації сільськогосподарської техніки. Усьому причина – майбутні вибори та невизначеність земельного питання: «За нашими розрахунками, у 2019-му продажі нової сільськогосподарської техніки залишаться в межах результатів поточного року. Це менше, ніж ринок може придбати потенційно. Але є два фактори, які змушують фермерів діяти обережно і обмежувати витрати. По-перше, це фактор майбутніх виборів і нерозуміння загального політичного курсу країни, можливих змін у фінансовій політиці тощо. І, по-друге, невизначеність у земельному питанні, яка змушує підприємства акумулювати кошти для можливого викупу земельних ділянок».

Докладніше читайте у наступному номері Landlord.

 

Читайте також