Новини / Кейси     21 грудня 2019 12:32

Пасічники Миколаївщини розробили розумні вулики

Кількість бджіл, температура, вага вулика й сонячна радіація – це параметри, які контролює «розумний вулик». Завдяки цій технології пасічник із Миколаївщини Олег Калінін самотужки доглядає 300 вуликів.

Про це розповідає Seeds.

Завдяки застосуванню сучасних технологій пасічникам Миколаївської області вдається обслуговувати по кілька сотень вуликів одночасно. Так Олег Калінін розповів, що має нині три вуликів. Хоча починав із шести, які подарував батько.

Олег Калінін розповів журналістам, що за 300 вуликами він доглядає сам. Завдяки системі «розумний вулик». І хоча для багатьох наших співвітчизників ця цифра видається майже фантастичною, за світовими стандартами, пасічник здатен працювати й з 500 вуликами одночасно.

Читайте: Сімейна пасіка в Канаді: сучасний цех та виробництво лікарських засобів

«Ми розробили систему “розумний вулик”, яка збирає параметри з вулика; вага, температура, тиск, сонячна радіація. А ще вона фіксує кількість бджіл: скільки вилетіло і скільки повернулись. Це потрібно знати для протравки», – говорить Олег Калінін.

Пасічник додає: всі дані вулик передає на сервер, тож можна зайти в «особистий кабінет» та переглянути ситуацію. Так само нині бджоляр обходиться без охорони.

Щоб було легше завойовувати ринок, семеро пасічників Миколаївщини об’єдналися в спільну “Медову Фабрику”. Таку назву має торгова марка, під якою реалізується їхня продукція.

Із проблем, які на сьогодні є неврегульованими, – плата пасічникам за запилення рослин. Принаймні така практика існує в США. Однак, за словами Олега Калініна, українські фермери поки що до цього не готові. Хоча б тому, що в нашій країні чимало пасічників. Тож дефіциту бджіл на полях не відчувають.

Landlord раніше повідомляв, що Україна випала з трійки найбільших у світі експортерів меду.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також