Новини / Трейдинг     29 березня 2019 15:58

Україна випала з трійки найбільших у світі експортерів меду – Ольга Трофімцева

У 2018 році експорт продукції українських бджолярів зменшився на 27%. Таким чином, Україна втратила статус третього у світі експортера меду – заявила в.о. міністра аграрної політики і продовольства України Ольга Трофімцева.

Про це повідомляє Укрінформ.

Під час круглого столу «Взаємодія агровиробників і пасічників. Як попередити отруєння бджіл» Ольга Трофімцева відзначила, що минулого року Україна поставила на зовнішній ринок 49,4 тис. т меду, тоді як у 2017 р. цей показник становив 68 тис. т.

За словами в.о. міністра, проблема отруєння бджіл під час весняних польових робіт зумовлена недостатньою комунікацією фермерів і пасічників, і тому уряд стимулює дії щодо налагодження цієї взаємодії.

Читайте: Мед, насіння і вантажівка: Уряд розширює підтримку фермерів

У новому законі про пестициди й отрутохімікати, який зараз розробляють, позиції бджолярів значно посиляться за рахунок суворого контролю за використанням агрохімікатів і пестицидів.

«Потрібно шукати баланс між інтересами рослинників, пасічників і тваринників», – наголосила Ольга Трофімцева.

Своєю чергою заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета під час форуму «Мед&Гонка» відзначив, що розвиток бджільництва належить до пріоритетних завдань уряду, і нагадав, що у 2019 р. держава відшкодовуватиме 70% вартості закупленого обладнання кооперативам бджолярів. Також виробники меду можуть скористатися програмою здешевлення кредитів.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Україні з березня 2019 року пасічники зможуть страхувати бджіл. Основні умови – бджолярі мають офіційно зареєструвати  пасіку та комунікувати з місцевими аграріями.

Читайте також