Кабмін зареєстрував у Верховній Раді проєкт закону 10339 “Про внесення змін до деяких законів України щодо звітування в рамках залучення міжнародної допомоги”, поінформувала нардепка Ніна Южаніна.
Ним передбачено, зокрема, що юридичні особи, які прямо або опосередковано мають у розпорядженні, отримують та використовують кошти міжнародної допомоги, подають фінансову звітність, аудиторські звіти та будь-які інші документи Мінфіну через автоматизовану інформаційну систему, яку передбачено створити у Мінфіні згідно з положеннями цього законопроєкту.
В уряді вважають, що прийняття проєкту забезпечить посилення прозорості залучення міжнародної фінансової допомоги, її використання, а також сприятиме збереженню довіри міжнародних партнерів до України.
Зазначені зміни не поширюються на міжнародну допомогу, що надається у вигляді міжнародної технічної та гуманітарної допомоги.
Нагадаємо, 28 листопада президент Володимир Зеленський підписав Проєкт Бюджету на 2024 рік.
Міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що на держбюджет України може чекати “дірка” на суму близько 29 мільярдів доларів. Глава відомства наголосив, що це негативно вплине і на країни Євросоюзу.
Збільшення нових гравців після відкриття ринку землі для юридичних осіб у 2024 році означає появу додаткового попиту на земельні активи. Наслідки появи попиту однозначні — зростання ціни землі як мінімум на 15-20%. Такою думкою у своєму блозі на Latifundist поділився співзасновник земельної агенції Volodar Володимир Нагорний.
ФДМУ повідомив, що оренда держмайна до бюджету за 10 місяців 2023 року принесла 634 млн грн.
У Державному фонді майна відзвітували про результати малої приватизації. Зокрема, за об’єкти вдається виручати в рази більше грошей, аніж планувалося.
Фонд держмайна України з початку відновлення малої приватизації у вересні 2022 року залучив понад 1,24 млрд грн приватних інвестицій в аграрні активи. В середньому по три підприємці змагалися за 25 державних об’єктів. Це призвело до їх подорожчання приблизно втричі.
Фонд державного майна готує новий аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу ДП “Білгород-Дністровський морський торговельний порт (МТП)”. Це буде вже п’ята спроба продати актив, адже призначені на 6 та 14 червня цього року приватизаційні аукціони із продажу ЄМК ДП “Білгород-Дністровський МТП” за ціною 184,9 млн грн не відбулися через відсутність заявок учасників.
У 2023 році економічний ефект приватизації склав 3,4 млрд гривень. Це не лише кошти від продажу об’єктів, а й виплата боргів перед бюджетом та працівниками, які роками накопичувались на збиткових підприємствах.
За 7 місяців 2023 року до державного бюджету надійшло понад 450 мільйонів гривень від здачі в оренду державного майна. З початку року ФДМУ уклав 1 043 нових договорів — це тисячі нових можливостей для малого та середнього бізнесу, який створює нові робочі місця, сплачує податки та підтримує економіку країни під час війни.
Анна Лиса