Новини    07 листопада 2023 10:30

Бюджету України у 2024 році може загрожувати “дірка” у 29 млрд доларів без підтримки партнерів — Мінфін


Міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що наступного року на держбюджет України може чекати “дірка” на суму близько 29 мільярдів доларів. Глава відомства наголосив, що це негативно вплине і на країни Євросоюзу.

Як пише Politico, Марченко наголосив на важливості допомоги нашій державі

“Збереження макроекономічної стабільності дуже важливо, тому що крім війни на нас чекає економічна криза. Якщо Україна опиниться в кризі, це матиме побічні ефекти в ЄС”, — сказав чиновник журналістам.

Він уточнив, що наша держава потребує термінової допомоги. Київ відкритий для реформ, зокрема, і в антикорупційній сфері.

“Ми готові до обговорення, але не готові до того, що це може стати причиною затримки надання підтримки Україні. Нам потрібні гроші з початку наступного року”, — зазначає Марченко.

Міністр підкреслив, що в іншому випадку наслідки економічної кризи “будуть дуже, дуже травматичними не тільки для України, а й для всієї Європи”.

“Бо це може мати наслідки і для Європи… у зв’язку з міграцією, через побічний ефект, через величезне зростання цін по всій Європі, особливо на деякі продукти харчування, а також, можливо, знову на нафту і газ “, — сказав він.

Марченко знову закликав партнерів передати Києву близько 300 мільярдів доларів російських активів, заморожених країнами G7 після широкомасштабного вторгнення.

“Для України є законним пріоритетом отримання цих заморожених російських активів для відновлення України”, — заявив глава Мінфіну.

Збільшення нових гравців після відкриття ринку землі для юридичних осіб у 2024 році означає появу додаткового попиту на земельні активи. Наслідки появи попиту однозначні — зростання ціни землі як мінімум на 15-20%. Такою думкою у своєму блозі на Latifundist поділився співзасновник земельної агенції Volodar Володимир Нагорний.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...