Новини / Ринок землі     20 лютого 2022 14:37

Оптимальний спосіб отримати аграрію кредит на купівлю землі – взяти його юридичній особі під заставу землі фізичних осіб

98% угод в Україні — це кредити, які видаються юридичним особам під заставу землі фізичних осіб

На сьогодні оптимальним способом отримати аграрію кредит на купівлю землі – взяття  його юридичній особі під заставу землі фізичних осіб. Відповідну думку висловив радник з питань доступу до фінансування USAID AGRO Микола Волков в коментарі для Latifundist.

За даними KSE 98% угод в Україні — це кредити, які видаються юридичним особам під заставу землі фізичних осіб. Відтак, за 6 місяців оформлено в заставу банками 2,4 тис. га землі — це всього лише 1,4% від землі купівлі продажу, що брала участь в договорах.

“Кредитувати фізичну особу на купівлю ділянки в кілька га середньою вартістю в 100 тис. грн банкам не буде цікаво, адже вартість процесу в банку значно перевищить дохід від подібних угод”, — зазначив експерт.

За його словами, банки встановлюють фізичним особам ліміти виходячи з їх надходжень на карткові рахунки. Вони, своєю чергою, не завжди є у звичайного фермера чи навіть власника бізнесу.

“Тому банки вибирають більш зручний спосіб — кредитувати юридичну особу під зобов’язання власника бізнесу за свої гроші викупити та передати в забезпечення не одну, а відразу кілька земельних ділянок”, — наголошує Микола Волков.

Окрім цього, він переконаний, що така квазісхема рухатиме ринок кредитування до його повноцінного відкриття у 2024 році, коли землю зможуть купувати юридичні особи.

Довідка. 1 липня в Україні офіційно стартував ринок сільськогосподарських земель. До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням у 100 гектарів.

Нагадаємо, у 2022 році на продаж буде виставлено 300 тис. га, що складає 1,1% від загальної кількості земель сільгосппризначення. Тобто 64 тис. осіб, або 0,91% від загальної кількості землевласників готові будуть продати землю. Про це журналістам повідомив співзасновник інвестиційного об’єднання Land Club Денис Башлик.

Раніше Landlord розповідав, що міністр агрополітики назвав середню ціну за гектар. 

Анна Лиса
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також