Новини    09 грудня 2021 17:21

Ринок землі скорочується: скільки українців готові продати ділянки

Є стримуючі фактори, які сьогодні існують на земельному ринку

У 2022 р. на продаж буде виставлено 300 тис. га, що складає 1,1% від загальної кількості земель сільгосппризначення. Тобто 64 тис. осіб, або 0,91% від загальної кількості землевласників готові будуть продати землю. Про це журналістам повідомив співзасновник інвестиційного об’єднання Land Club Денис Башлик, передає Agroreview.

«Якщо проаналізувати обсяг ринку, який є на сьогодні, то щомісяця продається 18 700 га, або 5 155 унікальних продавців щомісяця продають землю», — зазначає Денис Башлик.

За його словами, попередні результати соцопитування, що проводилося до відкриття ринку землі, які свідчили, що 6% землевласників готові продати в перший рік свою землю, були помилковими.

«Ми бачимо, що є стримуючі фактори, які сьогодні існують на земельному ринку, — це непрацюючі нотаріуси, ціни на нотаріальні послуги та відсутність адекватних кредитних програм. Але здебільшого люди не поспішають продавати землю, чекаючи на кращу ціну».

Довідка. 1 липня в Україні офіційно стартував ринок сільськогосподарських земель. До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням в 100 гектарів.

Раніше Landlord повідомляв, що німецький фермер заявляє про крадіжку його зерна рейдерами на 20 млн гривень.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...