Новини / Кооперативи     22 лютого 2019 17:04

ООН та ЄС розглядають можливість фінансування кооперативу донецького фермера

Продовольча та с/г організація ООН (ФАО) та ЄС розглядають можливість фінансово підтримати ініціативу українського молочного фермера Олександра Чаплика зі створення кооперативу та розвитку його бізнесу.

Про це повідомляє «Бізнес-Схід».

Олександр Чаплик заснував молочну ферму та підприємство з переробки молока у селі Верхньокам’янське, що на Донеччині.

Наразі має 24 корови та виробляє 40 видів молочної продукції. Технологічні цехи обладнанні охолоджувачем молока, а на території підприємства діє мінілабораторія, створена на грантові кошти. Асортимент виготовленої продукції – молоко, сири різних видів, сметана, сироватка, сиркова маса. Продукцію реалізовує під брендом «Чубарочка».

ЧитайтеБританські фермери через Brexit шукають нові ринки збуту. Яку продукцію з ВБ їстимуть українці

Представники місії ФАО та ЄС оглянули виробництво й вирішили підтримати ініціативу фермера в розвитку його бізнесу. Також пообіцяли посприяти розвитку кооперативу, до якого Чаплик запрошує місцевих селян. Річ у тім, що ті не хочуть проходити огляд корів, сертифікацію молока, отримати санітарні книжки на тварин і спільно закупити доїльне обладнання.

Як раніше повідомляв Landlord, індійський фермер Суніл Джаганнатх Бадхале замість традиційних корів завів буйволів. На фермі живе 438 тварин. Один буйвол дає 1200 л молока на рік. Надої буйволів менші, ніж традиційних індійських корів, однак цінність молока в рази вища.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі