Новини / Тваринництво     14 лютого 2019 09:50

Кейс: Жирніше молоко та 1200 л надоїв – індійський фермер вирощує 438 буйволів

Індійський фермер Суніл Джаганнатх Бадхале замість традиційних корів завів буйволів. На фермі живе 438 тварин. Один буйвол дає 1200 л молока на рік. Надої буйволів менші, ніж традиційних індійських корів, однак цінність молока в рази вища.

Про це повідомляє Dairy Global.

У господарстві фермера крім буйволів є ще 12 звичайних корів. Однак, ставку Бадхале робить саме на буйволів. За молоко останніх індієць отримує €,75 за літр, тоді як за традиційне коров’яче – €0,5. Крім того, молока буйвола вдвічі жирніше (8% вмісту жиру проти 3,9% в коров’ячому), тому з нього частіше роблять сир.

Тварини живуть у сараях по 30 буйволів у кожному. Господарство крім власника ферми та його сина допомагають обслуговувати ще 15 працівників. Вони двічі на день доять тварин, миють, годують їх та підтримують у сараях чистоту.

ЧитайтеВисокі надої та плодючість – українські вівці вразили турецьких фермерів

Фермер не має власної землі, тож корми для буйволів регулярно купують. Щоденний раціон тварин складається з цукрової тростини, стебел кукурудзи, сочевиці, зерна та рисової соломи. Кожен буйвол отримує близько 40 кілограмів цих кормових інгредієнтів на день. До корму додають 50 грам «добавок». За словами Бадхале, це – вітаміни.

Свіже молоко буйволів фермер щоранку продає закупівельникам на ринку. Ці клієнти добре платять і в порівнянні з закупниками переробних молочних господарств у них менші вимоги до якості молока.

Гній Бадхале продає виноробним господарствам. За нього отримує близько 25 євро за вагон.

ЧитайтеФермер із Данії за €1,6 млн модернізував зливну систему для свиней

Індія є найбільшим виробником молока в світі. Згідно з останніми даними Міністерства сільського господарства Індії за 2017 рік, для виробництва молока в країні вирощують більше 355 млн корів і буйволів. 2017-го вони дали 165,4 млн тонн молочної продукції. Це – наприклад, більше в 11 разів ніж виробили корови в Нідерландах.

Як раніше повідомляв Landlord, фермер з Житомирщини Олександр Дмитрук публікує ролики про вирощування та годування свиней. Вони збирають десятки тисяч переглядів. Також він викладає огляди с/г техніки (сівалок і тракторів) та розповідає про вирощування сої на власних плантаціях за безплужною технологією агронома Івана Овсінського.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також