Новини    06 січня 2023 15:07

Один з агрокомбінатів Харківщини позиватиметься до Росії у міжнародних судах


Через окупацію агрокомбінат “Слобожанський” зазнав збитків на 560 млн грн, а поголів’я ферми зменшилось в 10 разів. Тому працівники агрокомплексу з Харківщини готують позов проти росії до міжнародних судів. На фермі розраховують, що країна-агресор поверне кошти за завдані окупантами збитки.

Про це повідомляє Суспільне.

До початку окупації на агрокомбінаті “Слобожанський” утримували близько 70 тис. свиней. Зараз поголів’я становить 7 тисяч.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“У березні на ферму прийшли російські військові. Вони вибивали двері, заходили в сараї, розстрілювали тварин і вивозили”, — розповів генеральний директор агрокомбінату “Слобожанський” Денис Прокопець.

Він повідомив, що з 38 корпусів підприємства 34 було зруйновано обстрілами. Також викрадено 19 одиниць техніки загальною вартістю 12 млн грн.

Нагадаємо, окупаційна “адміністрація” у Запорізькій області відзвітувала про “реалізацію” 300 тисяч тонн зернових, олійних та зернобобових культур у 2022 році.

На тимчасово окупованій Луганщині росіяни вивезли зі “Старобільського елеватора” компанії “НІБУЛОН” майже 900 тис. т зерна, — пшеницю та соняшник врожаю минулого року.

Російські військові пограбували “Дім марочних коньяків “Таврія” у тимчасово окупованій Новій Каховці. Окупанти демонтували та вивезли дві нові лінії розливу коньяків, також пограбували цех витримки спиртів та всю готову продукцію, яка була на складах.

У Новорайську Херсонської області російські окупанти зруйнували та пограбували базу компанії Ukrlandfarming. Збитки оцінюють у 250-270 млн доларів США.

Окрім цього росіяни завдали шкоди і найбільший у Європі птахофабриці “Чорнобаївська”, яка належить компанії Ukrlandfarming. Більш як 4 млн курей дорослого поголів’я і близько 700 тисяч молодняка загинуло без можливості їх утилізувати.

Російські війська відібрали‎ одне з основних підприємств по вирощуванню фруктів, зокрема, черешні — ДП ”Дослідне господарство “‎Мелітопольське”‎ Мелітопольської дослідної станції садівництва ім.М.Ф. Сидоренка інституту садівництва НААН України”.

Наприкінці травня було створено електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України через російських окупантів. Завдяки платформі аграрії могли сповістити державу про збитки.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...