Новини / Фінанси     16 травня 2023 12:22

Одні ростуть, інші падають: тиждень на фондовому ринку був нестабільним для українських агрохолдингів


З 8 по 14 травня вартість акцій українських агрохолдингів на фондових біржах незначно зросла. Найбільший ріст на минулому тижні показали акції “Овостар Юніон”.

За даними Eavex Capital, ринкова капіталізація агрокомпаній за вказаний період змінилася наступним чином:

  • МХП — знизилася на 1,4% до $378 млн;
  • “Кернел” — знизилася на 4,7 % до $321 млн;
  • “Астарта-Київ” — виросла на 0,1% до $204 млн;
  • “ІМК” — показник не змінився ($150 млн);
  • “Овостар Юніон” — виросла на 6,6% до $65 млн;
  • “Агротон” — знизилася на 1,2 % до $18 млн;
  • “Мілкіленд” — виросла на 1,1% до $7 млн.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нагадаємо, з 1 по 7 травня вартість акцій семи українських агрохолдингів на фондових біржах зросла. Найбільший ріст — у “Астарти” та “ІМК”.

Тим часом Данська Lind Value, яка була одним із найбільших міноритарних акціонерів агрохолдингу “Кернел” із пакетом понад 5%, прийняла пропозицію компанії Namsen Limited голови ради директорів “Кернела” Андрія Веревського і продала весь свій пакет. Згідно із біржовим повідомленням агрохолдингу, частка Lind Value впала з 5,02% до нуля акцій.

Перед тим компанія Андрія Веревського Namsen Limited, яка є найбільшим акціонером агрохолдингу Kernel Holding S.A., запропонувала іншим акціонерам продати свої частки. Тендер на викуп стосується 52 057 219 акцій або 61,95% статутного капіталу Kernel Holding.

У лютому Namsen Limited уже отримала дозвіл Антимонопольного комітету на концентрацію.

Читайте також: Чи збільшиться капіталізація українських агрохолдингів після війни: думка аудитора

На початку березня Namsen Limited запропонувала раді директорів розглянути питання делістингу з Варшавської біржі та викупу акцій в інших акціонерів.

У Namsen, яка володіє 41,29% голосувальних акцій Kernel, вважають, що вихід на біржу у 2007 році не приніс агрохолдингу очікуваних вигод.

Власники 22% акцій агрохолдингу “Кернел”, 15 фінансових інвесторів — міноритаріїв, не підтримали делістинг компанії з Варшавської фондової біржі. Рада директорів агрохолдингу одноголосно підтримала пропозицію найбільшого власника та голови ради директорів Андрія Веревського про викуп акцій та делістинг компанії з Варшавської фондової біржі. Проте, частина акціонерів, які його не підтримують, вирішили об’єднати свої зусилля.

Зрештою 15 акціонерів Kernel Holding, які тримали понад 21% цінних паперів компанії, розірвали угоду, якою передбачалися спільні заходи у зв’язку з делістингом компанії з Варшавської фондової біржі. Після розірвання договору кожна з його сторін може незалежно приймати рішення або дії щодо Kernel Holding SA.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також