Новини / Фінанси     09 травня 2023 10:16

Акції українських агрохолдингів продовжують зростання на біржі


З 1 по 7 травня вартість акцій семи українських агрохолдингів на фондових біржах зросла. Найбільший ріст — у “Астарти” та “ІМК”.

За даними Eavex Capital, ринкова капіталізація агрокомпаній за вказаний період змінилася наступним чином:

  • МХП —  виросла на 0,9% до $383 млн;
  • “Кернел” —  виросла на 0,2% до $339 млн;
  • “Астарта-Київ” —  виросла на 11,3% до $204 млн;
  • “ІМК” —  виросла на 13,5% до $151 млн;
  • “Овостар Юніон” —  виросла на 1% до $61 млн;
  • “Агротон” — виросла на 5,2 % до $18 млн;
  • “Мілкіленд” — виросла на 6,8% до $7 млн.

Нагадаємо, вартість акцій українських агрохолдингів на Варшавській та Лондонській фондових біржах у період з 24 по 30 квітня також переважно зросла. Найбільший ріст показали акції Мілкіленд.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Тим часом компанія Андрія Веревського Namsen Limited, яка є найбільшим акціонером агрохолдингу Kernel Holding S.A., запропонувала іншим акціонерам продати свої частки. Тендер на викуп стосується 52 057 219 акцій або 61,95% статутного капіталу Kernel Holding.

У лютому Namsen Limited уже отримала дозвіл Антимонопольного комітету на концентрацію.

Читайте також: Чи збільшиться капіталізація українських агрохолдингів після війни: думка аудитора

На початку березня Namsen Limited запропонувала раді директорів розглянути питання делістингу з Варшавської біржі та викупу акцій в інших акціонерів.

У Namsen, яка володіє 41,29% голосувальних акцій Kernel, вважають, що вихід на біржу у 2007 році не приніс агрохолдингу очікуваних вигод.

Власники 22% акцій агрохолдингу “Кернел”, 15 фінансових інвесторів — міноритаріїв, не підтримали делістинг компанії з Варшавської фондової біржі. Рада директорів агрохолдингу одноголосно підтримала пропозицію найбільшого власника та голови ради директорів Андрія Веревського про викуп акцій та делістинг компанії з Варшавської фондової біржі. Проте, частина акціонерів, які його не підтримують, вирішили об’єднати свої зусилля.

Зрештою 15 акціонерів Kernel Holding, які тримали понад 21% цінних паперів компанії, розірвали угоду, якою передбачалися спільні заходи у зв’язку з делістингом компанії з Варшавської фондової біржі. Після розірвання договору кожна з його сторін може незалежно приймати рішення або дії щодо Kernel Holding SA.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також