Новини / Фінанси     31 березня 2023 09:15

Компанія Веревського Namsen Limited оголосила про готовність викупити частки інших акціонерів


Компанія Андрія Веревського Namsen Limited, яка є найбільшим акціонером агрохолдингу Kernel Holding S.A., запропонувала іншим акціонерам продати свої частки. Тендер на викуп стосується 52 057 219 акцій або 61,95% статутного капіталу Kernel Holding.

Про це йдеться в повідомленні компанії.

Ціна викупу становить 18,50 злотих за акцію, що відповідає приблизно $224 млн за весь пакет.

Заявки на викуп приймаються з 31 березня до 4 травня.

Внаслідок операції компанія Веревського збирається залишитися єдиним акціонером найбільшого агрохолдингу України.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У лютому Namsen Limited уже отримала дозвіл Антимонопольного комітету на концентрацію.

На початку березня Namsen Limited запропонувала раді директорів розглянути питання делістингу з Варшавської біржі та викупу акцій в інших акціонерів.

У Namsen, яка володіє 41,29% голосувальних акцій Kernel, вважають, що вихід на біржу у 2007 році не приніс агрохолдингу очікуваних вигод.

Що відомо про діяльність “Кернел” під час війни

Довідка: “Кернел” до війни посідав перше місце у світі з виробництва соняшникової олії (близько 7% світового виробництва) та її експорту (близько 12%), а також був найбільшим виробником та продавцем бутильованої соняшникової олії в Україні. Компанія також займалася вирощуванням іншої агропродукції та її реалізацією. Свою продукцію “Кернел” експортує у понад 80 країн світу. Земельний банк компанії становив майже 510 000 га.

Найбільшим співвласником “Кернела” через Namsen Ltd. є український бізнесмен Андрій Веревський із часткою 39,3%.

Нагадаємо, агропромислова компанія “Кернел” за результатами першого півріччя 2023 фінансового року (ФР, липень 2022 — червень 2023) зменшила перевалку вантажів на експорт через свої портові термінали порівняно з аналогічним періодом 2022 ФР в 2,1 раза — до 2,438 млн тонн.

“Кернел”, одна з найбільших українських агропромислових груп, у рамках ранньої підготовки до майбутнього агросезону розпочала прямі закупівлі азотного добрива Anvistar у польського виробника Anwil S.A. групи PKN Orlen.

Рада директорів агропромислової групи “Кернел” заснувала новий комітет зі сталого розвитку (Sustainability committee), що відповідатиме за визначення пріоритетів та реалізацію стратегічної діяльності холдингу в сфері кліматичних ризиків та можливостей, захисту довкілля, розвитку соціального та людського капіталу.

Під час окупації Харківської області на Вовчанському та Приколотнянському ОЕЗ агрохолдингу “Кернел” вдалося зберегти колективи, законсервувати та врятувати обладнання, зберегти продукцію.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також