Новини / Фінанси     04 травня 2023 09:09

Міноритарії “Кернел” поодинці вирішуватимуть, чи продавати свої акції Веревському


15 акціонерів Kernel Holding, які тримали понад 21% цінних паперів компанії, 2 розірвали угоду, якою передбачалися спільні заходи у зв’язку з делістингом компанії з Варшавської фондової біржі.

Про це йдеться в повідомленні на Варшавській біржі.

Договір сформували 12 квітня 2003 року, його метою є досягнення домовленостей щодо дій акціонерів у зв’язку із запланованим вилученням акцій компанії з торгів на Варшавській фондовій біржі.

“Після розірвання договору кожна з його сторін може незалежно приймати рішення або дії щодо Kernel Holding SA”, — сказано в договорі.

Нагадаємо, у лютому АМКУ дозволив Namsen Ltd збільшити частку в Kernel Holding S.A. з реєстрацією в Люксембурзі до понад 50% із нинішніх 39,3%. У разі викупу заявлених 52 млн акцій компанія Namsen Limited встановить повний контроль над Kernel Holding.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Згодом Namsen оголосила про плани подати тендерну пропозицію, щоб провести делістинг компанії “Кернел”. Незабаром компанія оголосила про викуп 52 057 219 акцій KERNEL HOLDING SA на Варшавській біржі, що становлять 61,95% статутного капіталу компанії.

В тендерній документації до цієї пропозиції йшлося, що середньозважена ціна акцій за шість місяців, що передували оголошення, становила 18,4376 злотих за акцію, а за три місяці – 18,4909 злотих за акцію.

Після завершення делістингу мажоритарій холдингу має намір отримати 84 031 230 акцій компанії, що становить 100% статутного капіталу.

Нагадаємо, власники 22% акцій агрохолдингу “Кернел”, 15 фінансових інвесторів — міноритаріїв, спочатку не підтримали делістинг компанії з Варшавської фондової біржі. Рада директорів агрохолдингу одноголосно підтримала пропозицію найбільшого власника та голови ради директорів Андрія Веревського про викуп акцій та делістинг компанії з Варшавської фондової біржі. Проте, частина акціонерів, які його не підтримують, вирішили об’єднати свої зусилля і зібрати збори.

Делістинг акцій компанії “Кернел”: що відомо

Перед тим компанія Андрія Веревського Namsen Limited, яка є найбільшим акціонером агрохолдингу Kernel Holding S.A., запропонувала іншим акціонерам продати свої частки. Тендер на викуп стосується 52 057 219 акцій або 61,95% статутного капіталу Kernel Holding.

Ціна викупу становить 18,50 злотих за акцію, що відповідає приблизно $224 млн за весь пакет. Заявки на викуп приймаються з 31 березня до 4 травня.

Внаслідок операції компанія Веревського збирається залишитися єдиним акціонером найбільшого агрохолдингу України.

У лютому Namsen Limited уже отримала дозвіл Антимонопольного комітету на концентрацію.

На початку березня Namsen Limited запропонувала раді директорів розглянути питання делістингу з Варшавської біржі та викупу акцій в інших акціонерів.

У Namsen, яка володіє 41,29% голосувальних акцій Kernel, вважають, що вихід на біржу у 2007 році не приніс агрохолдингу очікуваних вигод.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також