Новини    15 квітня 2024 19:16

Обов’язки орендаря житла: що потрібно знати

Розуміння своїх прав та обов'язків є невіддільною частиною свідомого суспільства

Міністерство юстиції України нагадало обов’язки орендаря житла, повідомили у пресслужбі відомства.

Зокрема серед них:

  • Перевірити належний стан житла. Якщо орендар у момент передання житла в його володіння не переконається в його належному стані, житло вважається таким, що передане в належному стані.
  • Використовувати житло лише для проживання у ньому, забезпечувати збереження житла та підтримувати його в належному стані.
  • Своєчасно вносити плату за оренду (найм) житла.
  • Своєчасно та самостійно вносити плату за комунальні послуги, якщо інше не встановлено договором найму (оренди).
  • Попередити орендодавця про розірвання договору найму житла за три місяці або в інші строки встановлені договором.
  • Не перешкоджати навмисно орендодавцю проводити перевірку житла.
  • Повідомляти орендодавця про виявлені недоліки житлового приміщення.
  • Орендар зобов’язаний усунути погіршення житла, які сталися з його вини. У разі неможливості відновлення житла орендодавець має право вимагати відшкодування завданих йому збитків.
  • Орендар несе відповідальність перед орендодавцем за порушення умов договору особами, які проживають разом з ним.
  • Здійснювати поточний ремонт житла, переданого у найм, якщо інше не становлено договором найму житла.
  • Не провадити перевлаштування та реконструкцію житла без згоди орендодавця.
  • Договір найму може містити й інші обов’язки орендаря, наприклад, заборону на куріння, утримання домашніх тварин, умови проведення перевірки житла орендодавцем тощо.

Важливо ретельно вивчати договір найму житла перед його підписанням з кількох причин:

  1. Захист ваших прав
  2. Уникнення непорозумінь
  3. Індивідуальний підхід
  4. Додаткові гарантії
  5. Юридична безпека

Розуміння своїх прав та обов’язків є невіддільною частиною свідомого суспільства.

У разі необхідності, перед підписанням договору проконсультуйтеся з юристом, який допоможе вам його зрозуміти та внести необхідні зміни. Не соромтеся ставити запитання орендодавцю щодо будь-яких незрозумілих вам пунктів договору. У відомстві порадили записувати всі домовленості з орендодавцем у письмовій формі, щоб уникнути розбіжностей у майбутньому.

Згідно з даними дослідження, проведеного аналітичною компанією CEDOS за підтримки Ради Європи на замовлення Мінсоцполітики, ціни на житло в Києві на 22% (до 8,4 тис. грн за однокімнатну квартиру) вищі за середні по країні, у Миколаєві та Миколаївському регіоні – нижчі на 30-35% (не перевищують 4,5 тис. грн), а на Закарпатті – вищі у 2,5 раза порівняно з середніми по країні (досягаючи 17 тис. грн за однокімнатну квартиру).

Новини за темою:  2 травня в Україні очікуються нічні заморозки: аграріїв попереджають про ризики

Найнижчі ціни в Чернігівському, Сумському, Харківському та Херсонському регіоні і становлять в діапазоні від 2,8 тис. грн до 4,4 тис. грн за однокімнатну квартиру, в обласних центрах в зазначених регіонах показник буде трохи вищим, від 3,2 тис.грн до 5 тис. грн за однокімнатну квартиру.

Відтак, субсидія на оренду буде враховувати різницю у вартості житла.

Крім того, розмір субсидії залежатиме від кількості осіб у складі домогосподарства, яке орендує житло; а також доходи домогосподарства і її спроможність оплачувати рахунки за оренду самостійно. Чим нижчими є доходи, тим вищий відсоток вартості оренди буде покривати субсидія.

На першому етапі запровадження субсидії на оренду планується для внутрішньо переміщених осіб. Надалі цей інструмент підтримки може бути і для інших громадян, які потребуватимуть такої допомоги від держави.

Наразі даний проєкт рішення погоджується в середині Уряду та із зацікавленими органами влади. Мінсоцполітики очікує, що після затвердження відповідного рішення Уряду, вже з червня ВПО зможуть скористатися новим інструментом підтримки для них.

Зауважимо, внутрішньо переміщені особи, щоб отримати субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, можуть звернутися до таких установ:

  • Сервісного центру Пенсійного фонду України;
  • Центру надання адміністративних послуг;
  • уповноваженої посадової особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради територіальної громади.

Субсидію можна оформити онлайн через такі ресурси:

  • портал “Дія“;
  • вебпортал електронних послуг ПФУ;
  • мобільний додаток Пенсійного фонду України.

Для отримання субсидії необхідні наступні документи:

  • Заява про призначення субсидії.
  • Декларація про доходи та витрати, у якій зазначаються дані про членів домогосподарства.
  • Паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків.
  • Довідка про статус ВПО.

Перевірити, чи призначено вам субсидію на оплату ЖКП можна, звернувшись особисто до установи, в якій ви подавали документи на отримання субсидії, або на офіційному вебпорталі ПФУ. У особистому кабінеті електронних послуг потрібно авторизуватися за допомогою електронного підпису або через “Дію”.

Новини за темою:  Гороскоп на тиждень 5–11 травня 2025 року: стабільність, переосмислення й нові етапи

Нагадаємо, відновлення пошкодженого внаслідок воєнних дій елеватора слід починати з якнайретельнішої фіксації усіх пошкоджень.

Допомогу українським аграріям, доступ фермерів та агробізнесу до фінансових програм, а також якнайшвидше відновлення галузі в цілому обговорив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський з директором Світового Банку у справах країн Східної Європи Джорданом Шварцом та директором з питань операційної діяльності СБ Геворгом Саргсяном.

В Україні триває релокація бізнесу із постраждалих від війни регіонів на більш безпечні території України з метою захисту промислових потужностей вітчизняних підприємств усіх форм власності.

Мінагропрод та Міжнародна фінансова корпорація (International Finance Corporation, IFC) підготували програму підтримки пільгового кредитування для українських аграріїв на загальну суму понад $1 мільярд.

У 2023 році Україна зможе залучити більше коштів для кредитування сільськогосподарських виробників.

Право на призначення субсидії мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового платежу. Розмір обов’язкового платежу визначається для кожного домогосподарства індивідуально залежно від сукупного доходу, інформує ЦДЗУ.

У 2024 році передбачається збільшення кількості грантових програм порівняно з попереднім роком, відчиняючи безліч нових перспектив для агробізнесу в Україні. Отримання грантів стане важливим ресурсом та фінансовою підтримкою для підприємств, що дозволить їм реалізувати інноваційні ідеї та розширити свої можливості.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) оголошує про початок другого циклу грантової програми, яка реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС).

Держава та приватний бізнес третій рік поспіль розвивають освітньо-грантову програму TalentA. Мінагрополітики та міжнародна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience оголосили про співпрацю над відновленням та зміцненням жіночого фермерства в умовах війни.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...