Новини / Фінанси     28 березня 2023 18:49

Світовий Банк планує надати додаткову допомогу на відновлення агросектору України

Зокрема мовиться про надання коштів на доступне кредитування для фермерських господарств за програмою "5-7-9"

Допомогу українським аграріям, доступ фермерів та агробізнесу до фінансових програм, а також якнайшвидше відновлення галузі в цілому обговорив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський з директором Світового Банку у справах країн Східної Європи Джорданом Шварцом та директором з питань операційної діяльності СБ Геворгом Саргсяном.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Сторони обговорили створення нових та фінансування вже існуючих програм, в рамках проекту підтримки, розрахованого до 2025 року.

Мовилося про надання коштів на доступне кредитування для фермерських господарств за програмою “5-7-9”. Надання грантів малим фермерським господарствам.

Окрім цього, обговорили програму фінансування альтернативних джерел енергії для зернових елеваторів. Це сприятиме зменшенню витрат та підвищення надійності їхніх послуг, таких як сушіння та зберігання продовольства.

Сольський акцентував на важливості підтримки реформи системи зрошення в Україні.

Нагадаємо, Світовий банк у 2023 році надасть $50 млн для забезпечення українських елеваторів генераторами або котлами.

З 1 січня 2023 року почали діяти зміни до Податкового кодексу, які передбачають введення нового збору – мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) щодо земельної ділянки. Відповідні зміни були ухвалені законом № 1914 від 30 листопада 2021 року.

У 2023 році Україна зможе залучити більше коштів для кредитування сільськогосподарських виробників.

У 2023 році в державному бюджеті не закладено коштів на підтримку аграрного сектору. Натомість держава пропонує аграріям гранти, кредити та компенсації.

В Україні триває релокація бізнесу із постраждалих від війни регіонів на більш безпечні території України з метою захисту промислових потужностей вітчизняних підприємств усіх форм власності.

Мінагропрод та Міжнародна фінансова корпорація (International Finance Corporation, IFC) підготували програму підтримки пільгового кредитування для українських аграріїв на загальну суму понад $1 мільярд.

У 2023 році Україна зможе залучити більше коштів для кредитування сільськогосподарських виробників.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також