Новини    14 березня 2023 14:12

Обікрали свої ж: на Херсонщині та запоріжжі окупанти розграбували агроактиви колаборанта Богуслаєва


Росіяни розграбували агроактиви в Херсонській та Запорізькій областях експрезидента корпорації “Мотор Січ” В’ячеслава Богуслаєва. Зокрема, вивезли зерно із підприємства “Айленд” та термінала”Нова Хортиця” у Бердянському порту.

Про це йдеться у записах телефонних розмов, які оприлюднили “Схеми” Радіо Свобода.

У розмові за 22 березня 2022 року з Петром Кононенком, який обіймав посаду члена ради директорів “Мотор Січі” та досі керує російським підприємством “Борисфен”, Богуслаєв скаржився, що військові рф незаконно вивезли сільгоспобладнання та зерно, яке зберігалось на його підприємстві “Айленд” на Херсонщині.

“Зайшли хлопці ваші. Грабіж страшний. Навіть я не думав, що таке буде. Я не кажу по країні — у мене. В Херсонській області, Херсон, у мене Новотроїцький район, моє господарство “Айленд”, паї. Заїхали в формі, два “Урали”, завантажили сільгоспобладнання, два генератори, взяли мою вантажну машину, завантажили її та поїхали”, — бідкається Богуслаєв.

За інформацією журналістів “Схем”, Богуслаєв значився бенефіціарним власником підприємства “Айленд”, яке займається вирощуванням зернових, до кінця 2021 року.

Згодом він нарікав уже на те, як загарбники розграбували термінал “Нова Хортиця” у Бердянському порту.

“У мене дев’ятий причал в Бердянському порту, я купив його. Позабирали компʼютери всі, хліб забрали з елеваторів, чужий, я ж на зберігання взяв. Все зсипали, вивезли. Взагалі незрозуміло. Я не думав, що можуть. Ми можемо так. Мабуть, змовилися з бандитами”, — скаржився Богуслаєв вже Анатолію Сітнову, російському генерал-полковнику у відставці та голові ради директорів московської компанії “Двигуни” Володимир Клімов-Мотор Січ”.

Той йому відповідає, мовляв, війна є війна. На що Богуслаєв говорить: “Ні, ну зачекай, я не вірю в це. Не повинно цього бути. Не повинно”.

Примітно ще й те, що хоча під час розмов Богуслаєв скаржиться на обстріли російської армії та мародерство російських солдатів, однак не припиняє вести з ними бізнес-справи.

Як відомо, у жовтні минулого року він був затриманий СБУ за підозрою у колабораційній діяльності та пособництві державі-агресорці. Відомо, що з 2000 року В’ячеслав Богуслаєв мав російське громадянство.

Нагадаємо, кримська компанія “Олива Групп” не змогла відновити діяльність незаконно переданого їй в “тимчасове управління” ПрАТ “Чумак”, розташоване в Каховці Херсонської області. Через відсутність у росіян необхідного програмного забезпечення найсучасніше високотехнологічне обладнання підприємства окупанти поступово перетворюють на брухт.

Окупаційна “адміністрація” у Запорізькій області відзвітувала про “реалізацію” 300 тисяч тонн зернових, олійних та зернобобових культур у 2022 році.

Російські військові пограбували “Дім марочних коньяків “Таврія” у тимчасово окупованій Новій Каховці. Окупанти демонтували та вивезли дві нові лінії розливу коньяків, також пограбували цех витримки спиртів та всю готову продукцію, яка була на складах.

У Новорайську Херсонської області російські окупанти зруйнували та пограбували базу компанії Ukrlandfarming. Збитки оцінюють у 250-270 млн доларів США.

Окрім цього росіяни завдали шкоди і найбільший у Європі птахофабриці “Чорнобаївська”, яка належить компанії Ukrlandfarming. Більш як 4 млн курей дорослого поголів’я і близько 700 тисяч молодняку загинуло без можливості їх утилізувати.

Російські війська відібрали‎ одне з основних підприємств по вирощуванню фруктів, зокрема, черешні — ДП ”Дослідне господарство “‎Мелітопольське”‎ Мелітопольської дослідної станції садівництва ім.М.Ф. Сидоренка інституту садівництва НААН України”.

Наприкінці травня було створено електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України через російських окупантів. Завдяки платформі аграрії могли сповістити державу про збитки.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...