Новини    02 лютого 2023 20:02

Німецьким свинарям збільшать субсидії за свиней із хвостом

За кожне некупіроване порося виробник отримуватиме 9 євро (замість 5)

У Німеччині з кінця поточного року за кожну свиню на відгодівлі з некупірованим хвостом виплачуватиметься субсидія 21 євро. Про це повідомляє німецький тваринницький портал SUS. Нижня Саксонія просуває нові правила виплат та компенсацій свинарям, які забезпечують добробут тварин на фермах. Ці правила почнуть застосовуватися з грудня 2023 року та діятимуть протягом усього періоду фінансування до 2027 року, передає ukragroconsult.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зміни не торкнуться вже існуючих цільових виплат підприємствам, на яких 70–80% поголів’я вирощується з некупірованими хвостами. При цьому, за новими правилами, розмір виплат буде збільшений з 16 до 21 євро на свиню.

За кожне некупіроване порося виробник отримуватиме 9 євро (замість 5). За утримання тварин на вільному вигулі призначатимуться виплати у розмірі 37 євро на кожну свиню на відгодівлі та 8 євро на кожне порося на дорощуванні.

З урахуванням попереднього досвіду, коли у виробників виникали проблеми з реалізацією некупірованих тварин, буде організовано спеціальну онлайн-платформу для продажу некупірованих поросят.

Нагадаємо, Міністерство сільського господарства Китаю закликало фермерів вжити заходів для зменшення надмірного виробництва свинини та тиску на ціни, які, за словами чиновника, впали нижче собівартості розведення через слабке споживання.

Станом на 3 листопада 2022 року свиногосподарства Німеччини утримували 21,3 млн голів, оновивши мінімум з 2020 року. Як повідомило Федеральне статистичне відомство (Destatis), порівняно з минулорічним значенням поголів’я впало на 10,2%, або на 2,43 млн голів. За два роки поголів’я впало на 18,2%, або на 4,74 млн голів.

Дані митної статистики ДФСУ свідчать, що у жовтні імпорт свіжого, охолодженого та мороженого м’яса свиней склав 4,38 тис. т чи 9,7 млн дол. США. Це у півтора раза більше ніж місяцем раніше, відзначають в аналітичному відділі Асоціації “Свинарі України”.

Асоціація “Свинарі України” впровадила проєкт із відновлення перерваних війною ланцюгів постачання на вітчизняному ринку свинини. Така підтримка для українських виробників та переробників здійснюється за підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Асоціація “Свинарі України” назвала двадцятку ключових операторів ринку, що забезпечували близько 60% промислової пропозиції свинини та отримувала щонайменше 66% чисельності основних свиноматок в промисловому секторі станом на початок року.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...