Новини / Тваринництво     27 грудня 2022 11:13

В Україні визначили підприємсва-лідери ринку свинини


Асоціація “Свинарі України” назвала двадцятку ключових операторів ринку, що забезпечували близько 60% промислової пропозиції свинини та отримувала щонайменше 66% чисельності основних свиноматок в промисловому секторі станом на початок року.

Про це повідомляє пресслужба Асоціації.

“Лютий для сектору закінчився несподівано та по-іншому, і ці події суттєво переграли ситуацію, яку маємо на ринку свинини. Адже з 24 лютого бойові дії охопили досить обширні території України, окрім тих операторів, які знаходилися безпосередньо в зоні бойових дій чи на тимчасово-окупованих територіях . Прямий вплив бойових дій відчули близько 400 свиногосподарств в десяти регіонах України і значною мірою ці дії охопили операторів в регіонах, де свинарство було досить активно розвиненим, зокрема це торкнулося Київщини, Чернігівщини, Дніпропетровщини і низки південних областей, хоча й не мали надто великої їх кількості, проте, тим не меш через ці обставини низка досить активних операторів залишилася ізольованими від вітчизняного ринку свинини і надалі залишаються”, — коментує керівник аналітичного відділу Асоціації “Свинарі України” Олександра Бондарська.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Більшість виробників свинини є більш-менш автономними в плані забезпечення кормами: більшість з них мають ріллю, вирощують зернові, мають комбікормовий завод у структурі підприємства, а соєвий або соняшниковий шрот/макуху, а також премікси закуповують.

Існує щонайменше 10 великих виробників, які входять до складу вертикально інтегрованих компаній, деякі з яких включають не лише переробку м’яса, а й роздрібну торгівлю. Саме вони займають перші місця у рейтингу (див. інфографіку).

Нагадаємо, Асоціація “Свинарі України” впровадила проєкт із відновлення перерваних війною ланцюгів постачання на вітчизняному ринку свинини. Така підтримка для українських виробників та переробників здійснюється за підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Відключення електроенергії — основний бар’єр для роботи операторів ринку свинини, одностайно констатують виробники та переробники свинини. Так, аварійні та планові відключення електропостачання безпосередньо впливають як на цінову ситуацію на ринку свинини, так і на сам формат роботи його операторів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також