Новини / Фінанси     09 липня 2020 17:37

IFC надає позику $20 млн виробнику м’ясопродукції «Нива Переяславщини»

Кошти підрозділу Групи Світового банку будуть спрямовані на допомогу в боротьбі з викликами продовольчої безпеки та підтримк упід час пандемії COVID-19

9 липня Міжнародна фінансова корпорація (IFC) оголосила про надання позики в розмірі до $20 млн другому за розміром українському виробнику свинини «Нива Переяславщини» для фінансування оборотного капіталу. Позика надана з метою запобігання потенційним проблемам з постачанням ресурсів для виробництва м’яса через пандемію COVID-19.

«Нива Переяславщини», що є клієнтом IFC з 2015 року,має намір істотно збільшити свої запаси сировини, а саме комбікормів та добрив, багато з яких імпортуються, для уникнення перебоїв у виробництві. Фінансування IFC дасть можливість здійснити ці закупівлі, забезпечивши критичну фінансову підтримку під час кризи, коли інші джерела ліквідності обмежені.

«Пандемія COVID-19 та економічний спадмайже повністю зупинили зростання приватного сектора, і «Нива Переяславщини» не стала б тут винятком. Інвестування та розвиток бізнесу за таких обставин надзвичайно проблематичні. Однак завдяки оперативному реагуванню та фінансовій підтримці нашого давнього партнера IFC ми маємо можливість продовжувати реалізацію наших інвестиційних проєктів. Ми можемо розширювати виробництво та гарантувати зайнятість працівників, залишаючись стабільними у ці складні часи», — заявив Олександр Мостіпан, засновник групи компаній «Нива Переяславщини».

Пандемія COVID-19 негативно позначилася на ситуації у країнах Європи та Центральної Азії, утому числі в Україні. Ціни на світовому ринку товарно-сировинних ресурсів обвалилися, розірвалися глобальні та регіональні ланцюги постачання, що призвело до тактики уникнення ризиків на фінансових ринках по всьому світу. За даними червневого видання Групи Світового банку «Перспективи розвитку глобальної економіки», економічний спад в Україні може становити 3,5%.

Як підкреслив Джейсон Пеллмар, регіональний менеджер IFC в Україні, Білорусі та Молдові, «ми хочемо допомогти компаніям підтримати їхній бізнес та продовжити виплачувати зарплати працівникам в умовах цієї безпрецедентної кризи, гарантуючи при цьому безперебійне постачання харчової продукції для споживачів. Наше фінансування допоможе «Ниві Переяславщини» продовжувати господарську діяльність та відігравати свою роль у захисті продовольчої безпеки України».

Читайте: АГРО-2020 відбудеться в серпні з дотриманням усіх вимог безпеки

Позика IFC для «Ниви Переяславщини» надається в рамках її глобального пакету пришвидшеного фінансуванняв розмірі $8 млрд, про який було оголошено в березні та який був виділений на підтримку бізнесу і збереження робочих місць в умовах пандемії COVID-19. У глобальному масштабі по допомогу звернулися близько 300 клієнтів.

Цей проєкт є важливою частиною стратегії IFC, спрямованої на розширення потенціалу аграрного сектора України та посилення ролі країни в забезпеченні продовольчої безпеки. Починаючи з 2004 року FC виділила понад $3,3 млрд ($1,1 млрд з яких було залучено від партнерів, на довгострокове фінансування широкого портфеля проєктів в Україні) та впровадила широкомасштабну консультативну програму. Крім того, IFC підтримала міжнародну торгівлю на суму понад $1,2 млрд через Глобальну програму торговельного фінансування.

IFC є одним з підрозділів Групи Світового банку, діяльність якого сфокусована на підтримці приватного сектора на ринках, що формуються. Корпорація працює у більш ніж 100 країнах, використовуючи капітал, експертизу та вплив для створення ринків та можливостей у країнах, що розвиваються. У 2019 фінансовому році IFC надала понад $19 млрд довгострокового фінансування країнам, що розвиваються, посилюючи здатність приватного сектора долати бідність та підвищувати загальний добробут.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, як ліквідація держмонополії на спирт вплине на свинарство.

Читайте також