Новини

“Нібулон” закликав допомогти евакуювати флот із миколаївських портів

Минулого року проєкт USAID “Економічна підтримка України” допоміг “Нібулон” придбати 50 вагонів-хоперів. Проте компанія, за словами директора із взаємодії з органами влади Михайла Різака, потребує збільшення власного вагонного парку, повідомляє пресслужба “Нібулон”.

Нам вдалося значно покращити економіку перевезень протягом липня-грудня 2023 року внаслідок збільшення частки використання власних вагонів з 10% до 23%. Економічний ефект, який перерозподілився на закупівельну ціну для фермерів, склав $1,7 млн. І це за умов, що ці 50 вагонів-хоперів покривають потреби перевезень лише 1 з 9 річкових терміналів, які через війну втратили можливість відвантажувати на воду (ще 5 в окупації або зруйновані),— зазначив Різак.

Усього компанія потребує 250 додаткових вагонів, що дозволить масштабувати ефект на всю мережу елеваторних комплексів.

Ми просимо посилити підтримку USAID і не соромитися допомагати великим компаніям, які є посередником допомоги тисячам малих і середніх підприємств,— пояснив він.

Збільшення пропозиції вагонів від “Укрзалізниці” та їх надання від донорів у системному зв’язку зі здешевленням логістики на річці Дунай, на думку представника компанії, сприятимуть посиленню економічної спроможності всіх учасників експортного ланцюга.

Своєю чергою задля здешевлення логістики на річці Дунай критичне значення має і здійснення політичного впливу та організації заходів, спрямованих на створення умов для виведення флоту, заблокованого зараз у портовому вузлі Миколаєва.

Протягом 2022-2023 років ми спостерігали збільшення ціни на фрахт на річці Дунай у понад три рази, а на сьогодні ціни залишаються в понад два рази більшими, ніж у довоєнний період. Саме евакуація флоту з миколаївського портового вузла має розв’язувати проблему дефіциту суден класу “річка-море та повернути ціну на фрахт на довоєнний рівень. Крім цього, наявність інструменту евакуації дозволить відновити роботу суднобудівної галузі економіки України, яка з початку війни повністю зупинена. Ми просимо світову спільноту допомогти в збереженні робочих місць у суднобудівній галузі та надати роботу із будівництва вітряків, мостів та будь-яких інших проєктів, спрямованих на розвиток економіки в цілому,— наголосив пан Різак.

Довідка. Допомога агровиробникам та інфраструктурним компаніям є частиною Ініціативи стійкості сільського господарства в Україні, яку реалізує Агентство США з міжнародного розвитку. Вона спрямована на те, щоб допомогти Україні збільшити потенціал для виробництва, зберігання, транспортування та експорту зерна.

Нібулон – один із найбільших українських виробників та експортерів сільськогосподарської продукції. До складу підприємства входять 22 виробничі філії (виробництво сільгосппродукції на 82,5 тис. га орендованих земель), 19 елеваторних комплексів і перевантажувальних терміналів із загальним обсягом одноразового зберігання 1,77 млн т, суднобудівно-судноремонтний завод і судноплавна компанія.

Нагадаємо, проєкт USAID “Економічна підтримка України” закупив 50 сучасних вагонів-хоперів для потреб “Нібулон”. Вагони виготовлятимуть на львівському заводі “Карпати”.

Компанія “Нібулон” нині продовжує працювати та виконувати свої зобов’язання, використовуючи лише 32% своїх потужностей.

Компанія “Нібулон” почала закупівельну кампанію ранньої групи культур урожаю-2023. 21 червня перевантажувальний термінал у м. Миколаїв прийняв першу партію ячменю.

Перевантажувальний термінал компанії “Нібулон” (філія Козацька), що розташований на території селища Козацьке Херсонської області, опинився під водою внаслідок руйнування греблі Каховської гідроелектростанції.

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков повідомив, що попри те, що консультації з партнерами по зерновій ініціативі тривають, США вже заявили про підтримку України у розвитку альтернативних експортних шляхів з транспортування українського збіжжя та фінансуванні проєктів сільського господарства.

USAID АГРО завершила передачу фермерам мінеральних добрив і насіння соняшника та кукурудзи. Допомогу отримали 8223 агровиробники у 15 регіонах країни.

Дві організації водокористувачів отримали по 18 мільйонів гривень кожна від Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) для модернізації зрошувальних систем.

Corteva та Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) розпочали співпрацю для підтримки українських фермерів. Передбачається, що завдяки цій співпраці USAID і Corteva Agriscience сприятимуть досягненню спільних цілей щодо розширення доступу фермерів до сировини, фінансування та зберігання зібраного врожаю, передає пресслужба компанії.

Анна Лиса

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку