Новини    01 жовтня 2023 14:24

“Нібулон” планує побудувати судна-платформи для підводного розмінування

Наразі "Нібулон" має потужний внутрішній ресурс і здатний дуже швидко налагодити виробництво суден-платформ для саперів підводного розмінування, які були розроблені конструкторами компанії.

Як зазначив директор із взаємодії з органами влади та питань сталого розвитку “Нібулон” Михайло Різак на Demine Ukraine Forum, нині розмінування водних шляхів позитивно вплине на економіку транспортування зернових та олійних культур під час експортних операцій.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Пан Різак наголосив на тому, що важливо сприяти тому, щоб фермери обробляли вивільнені угіддя, адже наразі по деяким культурам вони працюють у збиток: “Ми щиро дякуємо посольству США та USAID, які розуміють важливість здешевлення логістики для кращої закупівельної ціни для фермерів і вже надали “Нібулон” 50 сучасних вагонів-хоперів, завдяки яким вдалося покращити економіку транспортування зерна, знизити вартість перевезення збіжжя та запропонувати фермерам кращі закупівельні ціни”.

Раніше лідером перевезення зернових був Миколаївський портовий вузол. Він забезпечував понад 30% експорту. Наразі водні шляхи до нього заміновано. У той же час більш ніж 50% водних акваторій України сьогодні вже деокуповано й доступні для розмінування. Час діяти! Адже саме водна логістика може дати українським аграріям той додатковий потенціал прибутковості, який можна спрямувати на розвиток виробництва,— наголосив Різак.

Читайте також: Держава сертифікуватиме приватні компанії з розмінування після війни – Клименко

Наразі “Нібулон” має потужний внутрішній ресурс і здатний дуже швидко налагодити виробництво суден-платформ для саперів підводного розмінування, які були розроблені конструкторами компанії.

Справа тільки в запиті від держави. Ми готові забезпечити Державну службу з надзвичайних ситуацій та Державну спеціальну службу транспорту необхідними засобами, які дозволять зробити наші річки та порти безпечними. Такі платформи також можуть бути експортовані навіть у поточних умовах,— акцентував Михайло Різак.

Читайте також: Український виробник сільгосптехніки Egritech виготовлятиме комбайни для розмінування полів

Нагадаємо, серед ключових завдань для країни під час війни та упродовж доволі тривалого часу після її завершення будуть розмінування й повернення у використання потенційно забруднених вибухонебезпечними предметами земель. За 10 років потрібно повернути у використання 80% таких земель.

В Україні для того, щоб розмінувати 1 га землі сільськогосподарського призначення потрібно витратити до 1 500 дол.

Мінекономіки прозвітувало про те, що в Україні розмінували понад сто тисяч гектарів полів. Наразі з 470 тис. га земель сільгосппризначення, визначених для пріоритетного очищення, понад 100 тис. га вже готові до здійснення на них господарської діяльності.

Україна працює над створенням ефективної організаційної структури з розмінування та залучить до координаційної платформи міжнародних партнерів.

Через російське вторгнення Україна опинилася в лідерах із забруднення територій вибухонебезпечними предметами.

Деякі експерти вважають, що на розмінування полів доведеться витрати вдвічі більше грошей, ніж це заявлено офіційно, тобто 4 мільярди євро.

Кабінет Міністрів України підтримав рішення про відкриття спеціального рахунку Міністерства економіки на потреби гуманітарного розмінування.

Наразі в Україні розробляється механізм компенсації аграріям і стратегічним підприємствам витрат на розмінування. Для цього створюється прозорий ринок послуг з розмінування, який діятиме в системі електронних торгів Prozorro.

Українська компанія Frendt LLC представила надлегку систему для дистанційного пошуку мін, яка обладнана шинами наднизького тиску, тому не підривається при наїзді на вибухонебезпечні предмети. Перша презентація відбулася на Днях поля AGROВінниця2023.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...