Новини / Технології     05 листопада 2023 20:24

Nestlé  запустив відразу три рослинних морепродукти

Той факт, що гігант харчової промисловості Nestlé випускає на ринок веганські морепродукти, є ознакою, що ця ніша вийде в майбутньому на новий рівень.

Nestlé дебютує в Європі з хрустким філе та нагетсами в морському стилі під брендом Garden Gourmet, які виготовляються з протеїну пшениці та гороху, передає fooddive. Продукти будуть доступні до замовлення через Інтернет та в магазинах у європейських країнах, включаючи Німеччину, Іспанію, Італію, Австрію, Польщу, Чехію та Словаччину.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Це сталося після того, як компанія запустила хрусткі “рибні” палички без риби (виготовлені із сої та пшениці) під брендом Harvest Gourmet у Малайзії та Сінгапурі.

Ці нові рибні альтернативи є результатом нашого глибокого досвіду в галузі рослинних білків і твердої рішучості продовжувати пропонувати захоплюючі інновації, які відповідають очікуванням споживачів, — зазначив Торстен Пол, голова глобальних досліджень і розробок харчових продуктів Nestlé.

Під час споживчого тестування нові рослинні продукти отримали високу оцінку за чудовий смак і текстуру, близьку до білої риби.

Читайте також: Нестачу морепродуктів закриють рослинні креветки та друковані кальмари

Nestlé акцентує високий вміст білка та низький вміст насичених жирів у нових продуктах, а також той факт, що вони багаті клітковиною.

Той факт, що гігант харчової промисловості Nestlé випускає на ринок веганські морепродукти, є ознакою, що ця ніша вийде в майбутньому на новий рівень.

Нагадаємо, віднині соковиті креветки штампують із крохмалю. Від Австралії та Таїланду до Нідерландів і США – у всьому світі стає легше, ніж будь-коли посмакувати рослинними креветками.

Майбутнє м’яса – не в промислових фермах чи відгодівельних комплексах. Майбутнє – це скоріше завод для вирощування, де клітини беруться з ембріонів і культивуються у курячу грудку, стейк чи омара лише за кілька тижнів.

Піонер в галузі виробництва культивованих морепродуктів, компанія Finless Foods готується випустити на ринок свою першу асортиментну позицію — рослинний тунець.

Веганський продукт посів перше місце в категорії “М’ясний продукт року для сніданку” в межах щорічної нагороди Mindful Awards, яка відзначає найкращі компанії, послуги та продукти у споживчому сегменті.

Світовий гігант агробізнесу Cargill, спільно з іспанською компанією Cubiq Foods, працює над новою технологією виробництва жирів. Нова технологія підійде для альтернативних м’ясних та молочних продуктів рослинного походження, де жири та олії допомагають забезпечити структуру, смак, текстуру та поживний профіль.

Американські інженери описали спосіб вирощування у лабораторії штучного сала для покращення смакових і фізичних властивостей вирощеного м’яса. Досліди з тваринними жировими клітинами показують, що їх можна вирощувати тонкими шарами, після чого об’єднувати у тривимірну масу, що нагадує справжню жирову тканину тварин.

Американська харчова технологічна компанія Motif FoodWorks випустила свій перший продукт, орієнтований на споживача, — гамбургери на рослинній основі Motif BeefWorks.

З листопада компанія GG (GG plant-based food products) вела на ринок рослинну альтернативу кальмарам.

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) завершило першу передпродажну консультацію щодо харчових продуктів для людей, виготовлених із культивованих клітин тварин.

Найбільша у світі меблева компанія IKEA виготовлятиме фрикадельки з “м’яса” рослин, пише Forbes. Рівень викидів парникових газів під час їх виготовлення складе лише 4% від обсягу викидів, що з’являються при приготуванні справжнього м’яса. До складу рослинного делікатесу увійде гороховий протеїн, овес, яблука та картопля. У компанії обіцяють, що веганські фрикадельки виглядатимуть як м’ясо та матимуть ідентичний смак.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також