Новини / Технології     26 вересня 2023 19:58

Морепродукти рослинного походження: сім найкращих веганських брендів креветок

Пропозицій на ринку стає дійсно багато, і вони набувають гарної текстури – соковитої та ситної

Віднині соковиті креветки штампують із крохмалю. Від Австралії та Таїланду до Нідерландів і США – у всьому світі стає легше, ніж будь-коли посмакувати рослинними креветками, інформує greenqueen.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Пропозицій на ринку стає дійсно багато, і вони набувають гарної текстури – соковитої та ситної.

Vegan Zeastar

Одним із найкращих зразків на ринку рослинних креветок експерти називають Vegan Zeastar. Це бренд голландської рослинної компанії Vegan Finest Foods, який має цілий асортимент веганських морепродуктів, включаючи крабів, тунця, лосося, тріску, кальмари та креветки.

Останні представлені у трьох різновидах – звичайна версія, з чилі та з лимоном.

Звичайні рослинні креветки Vegan Zeastar створюють із комбінації картопляного крохмалю та екстракту ламінарії для текстури і смаку. Туди ж додають цукор, сіль, пшеничну клітковину та гелеутворювачі. Необхідний вміст протеїну забезпечує соя.

Thai Union                  

Інакшу рецептуру розробив тайський гігант на ринку морепродуктів Thai Union. Він виготовляє пельмені, на 68% наповнені креветками рослинного походження, які виготовляють із кокосової олії, цукру, солі, гелеутворювачів і стабілізаторів.

Lily’s Vegan Pantry

А вегетаріанська кухня Lily’s Vegan Pantry, що у знаменитому китайському кварталі Нью-Йорка, взагалі взяла за основу для виробництва рослинних креветок порошок кореня японської японської рослини конжаку, яка росте на висоті 2-5 км над рівнем моря.

Туди ж додали бета-глюкан, картопляний крохмаль, карагенан, альгінат, гідроксид кальцію та приправи.

All Vegetarian Inc

Є й інший малий бізнес, який виробляє безліч варіантів рослинного м’яса: веганський бекон, печеня з індички, курячі грудки, гомілки, тунець, в’ялене м’ясо – що завгодно, і All Vegetarian Inc, ймовірно, робить це.

Ви можете придбати його веганські креветки в оптовій упаковці по шість, 12 або 20 штук. Кожна сумка містить близько 18 креветок, якими ви можете насолодитися, і вони виготовлені з невизначеного модифікованого крохмалю, соняшникової олії, глюкоманнану, екстракту гороху, морської солі, морських водоростей.

HAPPIEE!

Сінгапурський бренд рослинного м’яса HAPPIEE! – дочірня компанія  Growthwell Foods  – виробляє рибні та курячі альтернативи для свого внутрішнього ринку. Але минулого місяця він вийшов на роздрібний ринок Великої Британії з асортиментом веганських морепродуктів (як заморожених, так і охолоджених) і альтернатив м’яса.

Асортимент морепродуктів включає рослинні версії кальмарів і кальмарів, а також креветки та паніровані креветки. Основою для веганських креветок є картопляний і пшеничний крохмаль, який поєднується з соняшниковою олією, модифікованим крохмалем тапіоки, метилцелюлозою, конжаковим борошном, гідролізованим пшеничним протеїном, речовинами проти злежування та розпушувачами, приправами та екстрактом паприки для кольору.

Plant-Based Seafood Co.

Асортимент продукції американського виробника Plant-Based Seafood Co. містить присипані гребінці, крабові котлети та два види креветок.

Креветки виготовлені з порошку конжаку, рослинної камеді, кореневого крохмалю та приправ, а паніровка складається з коричневого рису, цільного протеїну водоростей та білка гороху. Фактично, сама паніровка не містить глютену, поєднання рисового борошна, картопляного крохмалю, горохової клітковини, крохмалю тапіоки та ксантанової камеді – плюс додаткові приправи.

Веганські кокосові креветки, тим часом поєднують основу з паніровкою з безглютенового борошна, яка доповнена кокосовим цукром і розпушувачем.

Boldly Foods

Австралійська компанія Boldly Foods викликала переполох після того, як оголосила про запуск у січні цього року. Велика лінійка заморожених веганських морепродуктів складається з кореня коньяку і включає звичайні кільця лосося, тунця та кальмарів, а також крабові палички, великі креветки та стейки з кальмарів.

Нагадаємо, майбутнє м’яса – не в промислових фермах чи відгодівельних комплексах. Майбутнє – це скоріше завод для вирощування, де клітини беруться з ембріонів і культивуються у курячу грудку, стейк чи омара лише за кілька тижнів.

Піонер в галузі виробництва культивованих морепродуктів, компанія Finless Foods готується випустити на ринок свою першу асортиментну позицію — рослинний тунець.

Веганський продукт посів перше місце в категорії “М’ясний продукт року для сніданку” в межах щорічної нагороди Mindful Awards, яка відзначає найкращі компанії, послуги та продукти у споживчому сегменті.

Світовий гігант агробізнесу Cargill, спільно з іспанською компанією Cubiq Foods, працює над новою технологією виробництва жирів. Нова технологія підійде для альтернативних м’ясних та молочних продуктів рослинного походження, де жири та олії допомагають забезпечити структуру, смак, текстуру та поживний профіль.

Американські інженери описали спосіб вирощування у лабораторії штучного сала для покращення смакових і фізичних властивостей вирощеного м’яса. Досліди з тваринними жировими клітинами показують, що їх можна вирощувати тонкими шарами, після чого об’єднувати у тривимірну масу, що нагадує справжню жирову тканину тварин.

Американська харчова технологічна компанія Motif FoodWorks випустила свій перший продукт, орієнтований на споживача, — гамбургери на рослинній основі Motif BeefWorks.

З листопада компанія GG (GG plant-based food products) вела на ринок рослинну альтернативу кальмарам.

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) завершило першу передпродажну консультацію щодо харчових продуктів для людей, виготовлених із культивованих клітин тварин.

Найбільша у світі меблева компанія IKEA виготовлятиме фрикадельки з “м’яса” рослин, пише Forbes. Рівень викидів парникових газів під час їх виготовлення складе лише 4% від обсягу викидів, що з’являються при приготуванні справжнього м’яса. До складу рослинного делікатесу увійде гороховий протеїн, овес, яблука та картопля. У компанії обіцяють, що веганські фрикадельки виглядатимуть як м’ясо та матимуть ідентичний смак.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також