Новини    02 листопада 2022 15:13

Наступного року яйця можуть зникнути з полиць магазинів – Бахматюк


Яйця можуть зникнути з прилавків магазинів, якщо виробникам не вдасться омолодити поголів’я курей.

Про це власник агрохолдингу UkrLandFarming Олег Бахматюк заявив в інтерв`ю “Економічній правді“.

Як розповів Олег Бахматюк, продуктивність курки залежить від її віку, а зараз залишилися старі птахи. Внаслідок свого віку вони не можуть забезпечувати необхідний обсяг яєць, тому продукт значно здорожчав — влітку птахи несли 80%, а зараз – 50%.

“Поголів’я старіє. Коли наш інкубатор був на окупованій території, ми не могли завести батьківське поголів’я та інкубувати яйце. Зараз курка вмирає. Ми тримаємо старих курей, щоби на ринку не було ще більшого дефіциту. Якщо не відновити поголів’я, то на наступний рік відбудеться ще більша катастрофа. Яєць не буде”, – зазначив власник  UkrLandFarming.

“Ми поставили за мету відновити виробництво 50 мільйонів яєць на місяць зі 100 мільйонів втрачених. Для цього нам потрібно 3 мільйони дорослого поголів’я і 420 мільйонів гривень оборотних коштів. Зараз над цим активно працюємо”, – додав він.

Нагадаємо, агрохолдинг UkrLandFarming готує проти уряду Росії позов на $1–1,2 млрд за втрачені через війну активи. Зокрема Бахматюк розповів, що від початку повномасштабної війни агрохолдинг втратив 160 тисяч га землі.

Крім того, у зоні окупації втрачені птахофабрики “Чорнобаївка” та “Чорнобаївка нова”, де загинули 4,5 млн голів птиці. Розбомблена також птахофабрика “Ареал-Снігурівка” на Миколаївщині, виробництво в Миколаєві, Волновасі та Бахмуті зупинене, Донецька птахофабрика зупинена.

Крім того, 17 жовтня НАБУ повідомило Бахматюку та Роману Насірову про нову підозру. За версією слідства, протягом 2015-2016 років голова ДФС (тоді цю посаду обіймав Роман Насіров) отримав від Бахматюка $5,5 млн і 21 млн євро неправомірної вигоди за відшкодування понад 3,2 млрд грн податку на додану вартість.

Бахматюк також наразі він є підозрюваним НАБУ і САП у розкраданні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Національним банком України ПАТ “ВіЕйБі Банк”.

Раніше суд на Кіпрі видав всесвітній ордер на заморожування активів Бахматюка.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...