Новини    01 листопада 2022 15:29

Агрохолдинг Бахматюка позиватиметься до Росії про відшкодування активів, втрачених через війну


Агрохолдинг UkrLandFarming готує проти уряду Росії позов на $1–1,2 млрд за втрачені через війну активи.

Про це повідомив його засновник, олігарх Олег Бахматюк в інтерв’ю Економічній правді.

Зокрема Бахматюк розповів, що від початку повномасштабної війни агрохолдинг втратив 160 тисяч га землі. Ці площі розташовані в окупації та сірій зоні, де ведуться воєнні дії: у Херсонській, Миколаївській, Донецькій, Луганській, частині Запорізької та Харківської областей.

“На півдні ми втратили величезне управління на 140 тисяч га. Там було техніки на $80–100 млн, міндобрив та насіння ще на $90 млн. За нашими даними, усе це розграбоване, вся техніка вивезена”, – розповів Бахматюк.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Крім того, у зоні окупації втрачені птахофабрики “Чорнобаївка” та “Чорнобаївка нова”, де загинули 4,5 млн голів птиці. Розбомблена також птахофабрика “Ареал-Снігурівка” на Миколаївщині, виробництво в Миколаєві, Волновасі та Бахмуті зупинене, Донецька птахофабрика зупинена.

“Розбомблена Київська птахофабрика, пошкоджена Макарівська – вони теж не працюють”, – наголосив він.

Бахматюк заявив, що “Авангард”, який входить до структури UkrLandFarming, упав на 60% від довоєнного обсягу виробництва яєць. У натуральному вигляді спад виробництва становить близько 100 млн штук яєць на місяць.

“Ми готуємо сукупний позов до уряду Росії на $1–1,2 млрд за втратами групи. Найбільші збитки – це Чорнобаївська птахофабрика, де лише прямі затрати на її побудову сягали $400 млн”, – заявив Бахматюк. Також до цієї оцінки входить втрачена техніка і землі на окупованій території.

Нагадаємо, Бахматюк має підозри у двох гучних справах. Одна з них – у справі про розкрадання 1,2 млрд грн стабкредиту НБУ, наданого його  VAB Банку.

17 жовтня 2022 року НАБУ повідомило Бахматюку та ексголові ДФС Роману Насірову про нову підозру. За версією слідства, протягом 2015-2016 років голова ДФС (тоді цю посаду обіймав Роман Насіров) отримав від Бахматюка $5,5 млн і 21 млн євро неправомірної вигоди за відшкодування понад 3,2 млрд грн податку на додану вартість.

Сам Олег Бахматюк назвав безглуздим звинувачення НАБУ та САП у підкупі голови Державної фіскальної служби, і попередив, що ця справа матиме негативні наслідки для компанії й держави.

Раніше суд на Кіпрі видав всесвітній ордер на заморожування активів Бахматюка.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...