Новини    28 листопада 2017 17:01

Наступного року на підтримку тваринництва держава виділить 2,3 млрд гривень


Існує думка, що в Україні не вигідно займатися тваринництвом, особливо вирощуванням великої рогатої худоби та виробництвом молока. Причина такого становища здебільшого полягає в нестачі коштів для розвитку агропідприємств та не вельми активна підтримка з боку держави.

Так, лише 7% виробників молока планують до 2020 року завершити модернізацію наявних та будівництво нових ферм, поінформували в Асоціації виробників молока.

Ці дані базуються на проведеному опитуванні стосовно планів розвитку до 2020 року, в якому прийняли участь 300 ферм (від 50 до понад 1500 корів). Лише у 6% господарств повідомили, що у майбутньому скоротять чи навіть згорнуть молочний напрямок.

«Як правило, це малоефективні невеликі ферми, які не володіють потрібними коштами і кадровим потенціалом для розвитку”, – пояснила президент АВМ Ганна Лавренюк.

Керівники 55% господарств відмітили, що не планують розширювати поголів’я, але вкладатимуть кошти у підвищення продуктивності тварин, навчання персоналу, покращення якості продукції.

Добра новина: 39% опитаних планують збільшити стадо  та розширити виробничі потужності.

“Очікуємо подальшу впевнену еволюцію молочного скотарства в Україні. З року в рік в Україні дедалі більшає тих господарств, які за рівнем організації виробничих процесів та продуктивністю не поступаються визнаним світовим лідерам”, — зазначила віце-президент асоціації.

Тим часом, проектом державного бюджету на 2018 рік Урядом запропоновано спрямувати на підтримку тваринництва 2,3 млрд гривень. Ці кошти, зокрема, підуть на компенсацію відсоткових ставок за кредитами, залученими для будівництва та реконструкції тваринницьких ферм, заходів з підвищення біобезпеки, закупівлю високопродуктивного поголів’я. Про це повідомів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк на зустрічі з представниками Асоціації виробників молока (АВМ) та Всеукраїнської аграрної ради (ВАР).

За його словами, у поточному році реалізація програм держпідтримки відбулась із затримкою. Це сталось через тривалість напрацювання Порядків використання коштів. Щоб уникнути затримки в роботі держпрограм в 2018 році, підготовку до нового бюджетного року МінАПК розпочало заздалегідь.

«Наступного року бюджетні програми почнуть працювати не пізніше лютого», – пообіцяв Максим Мартинюк.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...