Новини    27 серпня 2023 12:29

Нарешті фіналізовано приватизацію Усть-Дунайського порту

Морський торговельний порт Усть-Дунайськ був проданий на відкритому аукціоні ТОВ "Еліксир Україна" ще в січні 2023 року за 201 000 300 грн. Переможець також сплатив ще 40 200 060 грн ПДВ.

24 серпня підписано акт приймання-передачі Єдиного майнового комплексу ДП Морський торговельний порт Усть-Дунайськ. Новим власником порту офіційно стала компанія “Еліксир Україна”, інформує пресслужба ФДМУ.

1 серпня 2023 року було укладено Меморандум, в якому визначили умови перебування на території порту інших суб’єктів господарювання.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Сторони досягли згоди щодо необхідності створення сприятливих умов для залучення приватних інвестицій у розвиток сучасної інфраструктури в морський порт Усть-Дунайськ та визнали необхідність дотримання законодавства України про захист економічної конкуренції.

Це стало відправною точкою для розв’язання питання надання дозволу Антимонопольного комітету України на концентрацію.

Морський торговельний порт Усть-Дунайськ був проданий на відкритому аукціоні ТОВ “Еліксир Україна” ще в січні 2023 року за 201 000 300 грн. Переможець також сплатив ще 40 200 060 грн ПДВ.

“Еліксир Україна” займається реалізацією комплексних мінеральних добрив в Україні і зацікавлена в стратегічному розвитку порту, збільшенню обсягів перевалки, модернізації складів та придбанні сучасної перевантажувальної техніки. В довгостроковій перспективі компанія прагне докласти зусиль для об’єднання водними шляхами річок Дунай і Дніпро, щоб зняти навантаження з доріг України, а також побудувати в порту зерновий елеватор на 50 тис. тонн.

Нагадаємо, 22 грудня Фонд держмайна виставив на приватизацію порт Усть-Дунайськ. Приватизаційний аукціон відбувся 17 січня на сайті Prozorro.Продажі. Стартова ціна – 60 млн гривень. У результаті маловідома вінницька компанія “Еліксир Україна” приватизувала Усть-Дунайський морський порт. Активи в Одеській області продали на приватизаційному аукціоні за 201 мільйон гривень.

Приватизація трьох українських портів — Усть-Дунайського, Білгород-Дністровського та Скадовського — готувалась протягом декількох років перед початком повномасштабної війни.

Порт складається з трьох активів — самого порту в м. Вилкове Одеської області, портопункту “Кілія” в однойменному місті і бази обслуговування спеціальних суден ліхтеровозів на острові Шабаш. Безпосередньо вантажно-розвантажувальні роботи проводяться в портопункті “Кілія”, який розташований на 54 км річки Дунай. Паспортні глибини біля причалу — 3 м, фактичні — 1,5 м.

За інформацією фонду, після початку війни порт був заблокований. Проте вже 1 квітня він відновив роботу. З того часу порт перевалив на експорт 153 тис. т зерна. Крім того, він обробляє імпортні вантажі, наприклад, сіль та рис. Загалом з 1 квітня порт перевалив 58,3 тис. т імпортних споживчих товарів.

За січень-вересень 2022 р. “Усть-Дунайськ” отримав 848 тис. грн чистого прибутку. За січень-листопад він сплатив понад 9 млн грн податків до бюджетів усіх рівнів.

Компанія “Еліксир Україна”, яка приватизувала Усть-Дунайський морський порт, планує побудувати в ньому елеватор потужністю одночасного зберігання 50 тис. тонн зерна.

З морських портів Усть-Дунайськ та Ізмаїл можна буде організовувати рейдове перевантаження зернових вантажів на судна типу “панамакс”. З цією метою Кабмін зробив низку заходів, зокрема розширив межі порту Усть-Дунайськ, поінформував постійний представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...