Новини    24 грудня 2022 11:11

В Україні на приватизацію вперше виставили морський порт


Фонд державного майна виставив на приватизацію морський торговельний порт “Усть-Дунайськ”. Приватизаційний аукціон заплановано на 17 січня на платформі “Prozorro.Продажі”, стартова ціна активу — 60 млн грн.

Як повідомляє пресслужба ФДМУ, це буде перший продаж морського порту за часів незалежності України.

Порт складається з трьох активів — самого порту в м. Вилкове Одеської області, портопункту “Кілія” в однойменному місті і бази обслуговування спеціальних суден ліхтеровозів на острові Шабаш.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Безпосередньо вантажно-розвантажувальні роботи проводяться в портопункті “Кілія”, який розташований на 54 км річки Дунай. Паспортні глибини біля причалу — 3 м, фактичні — 1,5 м.

За інформацією фонду, після початку війни порт був заблокований. Проте вже 1 квітня він відновив роботу. З того часу порт перевалив на експорт 153 тис. т зерна. Крім того, він обробляє імпортні вантажі, наприклад, сіль та рис. Загалом з 1 квітня порт перевалив 58,3 тис. т імпортних споживчих товарів.

За січень-вересень 2022 р. “Усть-Дунайськ” отримав 848 тис. грн чистого прибутку. За січень-листопад він сплатив понад 9 млн грн податків до бюджетів усіх рівнів.

Нагадаємо, Фонд державного майна України готує до малої приватизації три об’єкти харчової промисловості – Йдеться про єдиний майновий комплекс (ЄМК) ДП “Крисківський спиртовий завод”, ЄМК ДП “Ніжинський комбінат хлібопродуктів” та ЄМК ДП “Попівський експериментальний завод”. ФДМУ планує виставити їх на приватизаційні аукціони в першому кварталі 2023 року.

Українським аграріям терміново потрібен доступ до інфраструктури зберігання та переробки зернових, яку можуть забезпечити об’єкти державних підприємств – комбінати хлібопродуктів та спиртзаводи. Бізнес готовий інвестувати в запуск виробництва, переобладнання підприємств та випуск продукції з високою часткою доданої вартості. Для цього потенційні інвестори повинні отримати активи у приватну власність.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...