Новини    25 травня 2023 16:44

На Вінниччині компанія закладає промислові плантації міскантуса для переробки на папір

Нині в Україні целюлозної галузі практично не існує, тож переробка міскантуса є доволі перспективною ідеєю

На Вінниччині компанія ОРГАНІК-Д закладає промислові плантації міскантуса, який надалі перероблятимуть на папір. Планують висадити 2,5 тис. гектарів на целюлозу і папір, розповів SEEDS співвласник і директор підприємства Вадим Кричковський.

Переробка міскантуса – проєкт довготривалий, розрахований на 5 років, пояснив Кричковський. Водночас нині це доволі перспективно, оскільки в Україні целюлозної галузі практично не існує.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Тому ми бачимо в цьому дуже серйозну перспективу. Так, інвестиції там дуже великі. Але є і партнери, і інвестори, українські та іноземні, які готові вкладати гроші. Ми закладаємо промислові плантації міскантуса, який надалі буде перероблятися на папір. Плануємо висадити всього 2,5 тис. гектарів на целюлозу і папір, – зазначив експерт.

Воєнний час спричиняє для аграріїв України чимало перешкод. Однак, на думку директора підприємства ОРГАНІК-Д, з’явилось і доволі багато можливостей.

Хоч зараз і війна, але відкрилося дуже багато можливостей. Потрібно їх ловити і доводити людям, що це вигідно. І вкладатися якраз в такі технологічні аграрні рішення, які допоможуть стало звиватися не тільки підприємствам, а й Україні. Зараз ми ведемо дискусії стосовно будівництва лабораторії Invitrum для цього проєкту. Тому, що саджанці міскантуса, які ми купували в Англії, коштують 17 тис. доларів на гектар. Нескладна математика: 2,5 тис. гектарів помножити на 17 тис. доларів, – зауважив Кричковський.

За його словами, кошти, вкладені в цей проєкт окупляться тільки тоді, коли з’явиться паперова фабрика, протягом 3-х років її роботи.

Нагадаємо, на Вінниччині ветерани АТО заснували власну справу з переробки часнику. У планах підприємців підкорити не лише українські ринки, але й закордонні, а також відкрити часниковий хаб.

За підтримки керівництва Вінницького національного аграрного університету спільно зі стейкхолдером університету ТОВ “Промавтоматика-Вінниця” вчені під час виконання одного з етапів прикладної роботи розробили та впровадили проєкт гібридної сонячної електростанції, повідомляє пресслужба університету у Facebook.

Виноробня Закарпаття “Шато Чизай” вперше в Україні створила помаранчеве вино – Furmint Orange, повідомляє пресслужба компанії.

Релоковане з Харкова до Чернівців підприємство “Пульс автоматика” налагодило виробництво електроніки для бджільництва, зокрема, техніки для медогонок та навощування бджолиних рамок.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...