Новини / Аналітика     17 вересня 2023 15:39

На українському ринку пшениці посилюється криза через відсутність попиту на фуражне зерно

У цьому сезоні Україна експортувала 2,3 млн т пшениці (1,6 млн т за цей період торік), проте найближчим часом темпи експорту знизяться внаслідок блокування портів Чорного моря та постачань до сусідніх країн ЄС

Світові ціни на пшеницю падають на тлі активного експорту російської пшениці та низького попиту з боку імпортерів. На біржах в Чикаго та Парижі пшениця вже торгується на довоєнному рівні, і в очікуванні нового звіту USDA котирування продовжують опускатися, повідомляє Grain Trade.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

В Україні на ринку пшениці посилюється криза, пов’язана з відсутністю попиту на фуражне зерно та падінням цін на продовольче. Закупівельні ціни на фуражну пшеницю впали до 140-145 $/т з доставкою в порти Дунаю (але трейдери майже зупинили закупівлі), 195-200 $/т з доставкою в Констанцу, що відповідає рівню 4000 грн/т на умовах FCA. Переробники активно купують продовольчу пшеницю за ціною 6000-6700 грн/т з доставкою на млин, проте низькі ціни на борошно стримують закупівлю, навіть на тлі дефіциту пропозицій якісної пшениці.

У цьому сезоні Україна експортувала 2,3 млн т пшениці (1,6 млн т за цей період торік), проте найближчим часом темпи експорту знизяться внаслідок блокування портів Чорного моря та постачань до сусідніх країн ЄС.

Станом на 10 вересня у США яра пшениця зібрана на 87%, а озима засіяна на 7% площ, що відповідає середньорічним показникам.

За 1-7 вересня експорт пшениці з США виріс у порівнянні з попереднім тижнем на 88 тис. т до 406,2 тис. т, а загалом у сезоні сягнув 4,754 млн т (6,4 млн т торік).

Водночас рф лише у серпні експортувала 5,5 млн т, і ще 5 млн т планує експортувати у вересні.

Аналітики очікують, що у вересневому звіті WASDE буде знижено прогноз світового виробництва пшениці, але загалом баланс залишиться стабільним, тому суттєвих коливань на ринках не буде.

Нагадаємо, у 2023/2024 МР Україна матиме пшениці для експорту не менше, ніж у минулому сезоні.

Україна цьогоріч очікує до 76,7 млн тонн урожаю, що на 5% більше показника 2022 року. Поліпшення прогнозу пов’язане зі сприятливими погодними умовами.

Цьогоріч якість пшениці за кількома важливими показниками гірша, ніж минулого року. Експортної пшениці вищих класів менше, до того ж саме вона важлива переробникам всередині країни.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також