У Рівненській області розвивається сектор садівництва та ягідництва, який охоплює площу приблизно 500 гектарів. На них понад половину насаджень припадає на малину.
Про це повідомляє Департамент агропромислового розвитку Рівненської обласної державної адміністрації у своєму офіційному акаунті у Facebook.
“В умовах війни аграрії Рівненщини використовують усі можливості для розширення своїх виробництв. Зокрема, грантові кошти на розвиток садівництва. Цього року Мінагрополітики підтвердило 3 проєкти на загальну суму 8,7 млн грн. Крім того, на розвиток ягідництва 11 фізичних осіб та підприємці залучили 2,5 млн грн грантів”, — розповіла директор департаменту Надія Переходько.
У чотирьох громадах області за участю сільгосптоваровиробників реалізується проєкт “Розвиток органічного ягідництва в територіальних громадах”, що підтримується Державним секретаріатом з економічних питань Швейцарії. В його межах передбачено будівництво мінізаводу для заморожування ягід (60 тонн), створення промислової плантації органічної малини (15 гектарів) та проведення навчань з органічного плодівництва.
Нагадаємо, експорт ягід з України у 2018-2022 роках зростає в середньому на 25% щороку, переважно внаслідок збільшення експортних відвантажень замороженої малини
За перше півріччя 2023 року Україна потроїла експорт замороженої малини на ринок США. Це дало змогу Україні вперше увійти в десятку найбільших постачальників замороженої малини на ринок США, посівши восьме місце в рейтингу найбільших експортерів. Нині Україна збільшила експорт замороженої малини в США у шість разів.
Сезон малини літніх сортів плодоношення перетнув свій екватор. Урожайність непогана, утім, через дощі є питання щодо якості продукції.
Експерти зауважують, що обвал цін у даному сегменті був цілком очікуваним, проте межі зниження ціни, як і раніше, ще не вичерпані.
На початку липня на українському ринку з’явилася перша малина. Так, вартість малини, станом на 2 липня, стартувала від 35 грн і сягає 70 гривень за літрову банку, в залежності від регіону.
18 гектарів землі для вирощення городини та ягід виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.
З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.
Маргарита Юзяк
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!