Новини    01 січня 2023 14:54

На Одещині встановили рекорд урожайності волоського горіха

Господарство відправляє свою продукцію на експорт до країн Євросоюзу

Поблизу міста Ізмаїл у саду волоського горіха ТОВ “Вол-Нат” встановили рекорд урожайності – 2,86 т/га. Про це повідомляє президент Української горіхової асоціації Геннадій Юдін, передає AgroTimes.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Горіховий сад площею 91 га, закладений у 2012-2014 роках, встановив рекорд цьогорічної врожайності в Україні.

Цьогорічна врожайність у горіховому саду склала близько 2,86 тонни з гектара – це зараз горіховий рекорд урожайності промислового саду волоського горіха в Україні, – наголосив Юдін.

Читайте також: Як правильно сушити та зберігати горіхи взимку: поради

Обсяг урожаю зріс до 260 тонн. Господарство відправляє свою продукцію на експорт до країн Євросоюзу, де цінують високу якість горіхів.

Нагадаємо, біля села Новоозерне розташувався єдиний в Україні горіховий сад, який закладений за стандартами промислового. При його вирощуванні не потрібна ручна праця.

За прогнозами 20% горіхових садів України будуть органічними до 2030 року.

За даними Міністерства сільського господарства США (USDA), у сезоні 2022/23 років, експорт волоських горіхів з України експорт зросте майже на 60% до 95 тис. тонн. Одночасно прогнозується, що виробництво горіхів в Україні впаде на 17% до 96 тис. тонн через різке скорочення площ в окремих районах Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Харківської та Херсонської областей після російського вторгнення в лютому 2022 року.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...